Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mieszkający w #dania a dokładniej w Kopenhadze jest mi w stanie powiedzieć jak na ten moment wygląda sytuacja ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy w tym mieście? Zaczynam tam studia od lutego także cokolwiek byle wyrobić te 12h tygodniowo na SU by się przydało a że najprawdopodobniej zajęcia będą prowadzone zdalnie to zastanawiam się czy lepiej by mi było zostać w Polsce czy jednak zaryzykować i wyjechać.

#emigracja #studiazagranica #pracazagranica
  • 25
via Android
  • 0
@Jason_Stafford To że wyjazd będzie dobra opcja to wiem bo już studiowałem za granicą tyle że w UK gdzie poza kredytem studenckim o pracę było mi łatwiej z uwagi na język no i brak covida. Martwi mnie po prostu to że nie znajdę tam żadnej pracy a koszty życia w Danii nie należą do niskich
@mcmiki2 teraz jest lipa na jakies dorywcze/niepelne prace - stoi cala branza eventowa, w gastronomii tez duzo mniej ludzi potrzeba. Do tego wyrabianie papierow tez moze byc ttudniejsze. Pomijajac kwestie wjazdu bez cpr i zoltej karty. Ja bym sie wstrzymal do wiosny bo jak piszesz zycie yanie nie jest.
Tak z ciekawosci - na co idziesz? lic czy mgr?
@hankel: Właśnie z tym CPR mnie zastanawia ile by to wszystko trwało bo teoretycznie bym mógł mieć prace jako dostawca Wolta tylko żeby dokończyć rejestracje jest mi potrzebny właśnie ten nr i jeszcze kilka innych dokumentów. Wiesz może ile mniej więcej czasu zajmuje wyrobienie tego numeru i co jest potrzebne żeby go jak najszybciej dostać?
@mcmiki2: nie mam pojecia ile to teraz trwa, ale jak się domyślam to będziesz miał status studenta więc myślę że niedługo
to co @michaelpan napisal to jest najlepsze wyjście, jak idziesz na magisterke to cos tam juz powinienes umieć ;) wpisz studiejob w dunskiego googla, na uczelni tez jest na pewno biuro karier - sprobuj do nich uderzyc. Nie wiem jak jest na dtu ale w innych sZkolach studenci wyzszych rocznikow
via Android
  • 0
@vegetator21 No właśnie mógłbym tam zacząć pracować w Wolcie bo przeszedłem już ten pierwszy etap ale żeby wszystko zakończyć potrzebny by mi był ten numer CPR a z tego co wiem to tylko można go wyrobić będąc już na miejscu i w dodatku mając podpisana umowę wynajmu.
via Android
  • 1
@vegetator21 transkrypt ocen, certyfikat językowy - ja akurat miałem ieltsa jeszcze ważnego, trzeba było napisać taki list motywacyjny dlaczego byś chciał tam studiować i dlaczego ten kierunek. I akurat na dtu są na ich stronie takie pliki w Excelu do wypełnienia gdzie uzupełniasz swoje oceny i to przelicza na ich skalę plus w tym samym pliku trzeba odpowiedzieć na takie pytania odnośnie tego co miałeś w czasie studiów (To akurat zależy od
via Android
  • 1
@vegetator21 no tak jak pisałem wcześniej nie wiem jak to jest tam z licencjatem bo ja aplikowałem na studia magisterskie i wtedy matura ani oceny przed studiami nie mają żadnego znaczenia. Tylko oceny na studiach. Ogólnie wydaje mi się że w ten sposób jest się łatwiej dostać na studia za granicą bo nasze 4.5 jest na zachodzie bardzo dobrze odbierane a umówmy się nie trzeba się jakoś strasznie spinać żeby taka ocenę