Wpis z mikrobloga

@motoinzyniere: nic konkretnego. Chciałam znaleźc jakąś pozycje o finansach, żeby poczytać w tym nowym lockdown.
Wszędzie trąbią o tym Szafrańskim, Finansowy Ninja i Zaufanie, myślałam, że kupię i poczytam.
Czyli to taki drugi Martin Lewis?
@Voltix: nie ma nic, ani na amazon, ani na eBay, żadna inna ksiegarnia oprócz taniej książki jej nie ma, a z głównej strony autora nie ma możliwości wysyłki za granicę.
Mogłabym poprosić kogoś z PL ale jak księgarnia nie wysyła to ciekawa jestem co Poczta Polska na to.

Mirek wyżej pisal, że nic ciekawego w tej książce nie ma, więc chyba spasuje
@Euthymol A tak swoją drogą, to nie sądziłem że zamawianie przedmiotów w małych ilościach i małych gabarytów drogą morską jest nadal dostępną opcją w XXI wieku. Serio, 2 i pół miesiąca czekania na przesyłkę? Co to, epoka wiktoriańska? xD
@Euthymol oszczędzaj, miej poduszkę finansową, inwestuj w indeksy all-world, a jak planujesz mieszkać w jednym miejscu 10+ lat, to kup nieruchomość na kredyt. No i można dorzucić, żeby zastanowić się przed zakupem dwa razy albo przespać się, żeby mieć pewność, że wydajesz pieniądze na rzeczywiste zaspokajanie potrzeb. Wszelkie inne gadanie o finansach, jeżeli nie jest o czymś naprawdę konkretnym, jak choćby na co zwracać uwagę przy kredycie hipotecznym, to masz prawdopodobnie do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Euthymol: generalnie też póki co nie polecam finansowego ninja. Na wykopie polecali, wypożyczyłem z biblioteki i po lekturze 1/4 książki jestem zawiedziony. Dobrze tutaj napisali, że to dla finansowych troglodytow.