Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1889
Ja już chyba nie rozumiem światu. Jest pandemia, ludzie są nią zmęczeni. Pojawia się rozwiązanie, nadzieja - szczepionka. Nagle okazuje się że połowa moich znajomych to antyszczepionkowcy, wirusolodzy i naukowcy. 5 minutowa lektura wysrywu z Facebooku wystarcza im na wysunięcie dalekoidących wniosków. A skoro nie szczepionka na covid, to dzieci też pewnie nie będą chcieli szczepić...

#koronawirus
  • 405
@nychu: ufam szczepionkom, ale nie ufam temu co się obecnie dzieje. Szczucie na siebie, próba wmuszenia tych szczepionek najpierw poprzez zapowiadanie, że nieszczepieni będą mieli utrudnione życie, teraz szczepią znajomych, a nie lekarzy, pojawiają się też głosy, że część lekarzy nie chce się szczepić, do tego wszystko to okraszone garściami PiSu, któremu nie ufam już wcale w kwestii koronawirusa. Nigdy nie powiem, że "chcą nas zaczipować", "wstrzykną nam 5G", "usmażą mózgi"
Internet spowodował, że ludzie uważają siebie za mądrzejszych od ekspertów


@Mathas: Internet spowodował, że po 10min jutuba ugotowałem lepszy obiad niż moja mama kiedykolwiek i połowa „restauracji” w okolicy sprzedaje za niezłe hajsy.
Internet spowodował, że zmieniłem mechanika na takiego, który nie leci w pana.
Internet spowodował, że zakwestionowałem diagnozę na podstawie (kiedyś tajemniczych) wyników badań, które lekarz „źle przeczytał” i potem musiał zmienić swoją „ekspercką” opinię.
Tak, przeciętny kowalski z
@nychu: poddaję w wątpliwość tezę, że internet jest niczym wobec wiedzy ekspertów.
Nie tak dawno światowej klasy eksperci zalecali nienoszenie maseczek, ponieważ nie działają.
Po czym wkrótce wyszło, że jednak okłamywali, żeby zabezpieczyć maseczki dla personelu, a ludziom mówili bzdury, żeby nie siać paniki.
To jak to jest z tymi szczepionkami? Działają? Czy też nie działają, ale eksperci znowu nas okłamują, żeby nie siać paniki?
Nie wiemy, bo to mówią eksperci.
@nychu: chłopie pissowcy maja tak spalone zaufanie ze nie trzeba być antyszczepionkowcem tylko antypisowcem, lebiegi nabijajce się publicznie ze wirusa nie ma, ze maseczki to żart zmieniające zdanie co kilka dni coraz to nowszymi bezprawnymi rozporządzeniami, później lewe umowy na respiratory byle #!$%@? jak najwiecej pieniędzy dla siebie a ze nie działają to inna sprawa, sprowadzanie spasionego samolotu z ukrainy za kilka milionów euro żeby zrobić propagandę w stylu PRL zamiast
Po co mam się zaszczepić skoro przeszedłem covida bez objawowo do tego jestm młody. Najbardziej mnie śmieszy gadanie typu zarazisz swoją babcie i umrze to porównanie jakbyś wsiadł do samochodu i tez jesteś potencjalnym mordercą. Największy problem, że nie ma rzetelnej dyskusji na temat całego covida w telewizji publicznej a nawet na youtubie ponieważ jeśli ktoś powie coś nie po linii usyalonej to jwst usuwany. Jak można wierzyć w szczepionek którą proponuje
@Granat556: masa afer czy masa wysrywów szurów? Bo ja o żadnej aferze nie słyszałem. Nom korona zabiła mniej, bo siedzimy #!$%@? wyzamykani w domach od roku żeby taki stan rzeczy utrzymać. Jakbyśmy nie siedzieli to koronka by nam zapchała szpitale i byśmy zdychali nie tylko na nią ale na wszystko łącznie z wyrostkiem robaczkowym. Pytasz po co szczepionka? Po to żeby przestać siedzieć w domu i zacząć normalnie żyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Brakus: jestem tego samego zdania. U mnie w rodzinie dziadek się zaszczepi bo jest w grupie ryzyka. W tym wypadku gdy on będzie zaszczepiony są małe szanse że ja czy ktoś inny go zarazi. Zresztą w naszym kraju gdybym chciał się zaszczepić to i tak może w przyszłym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nychu: bardzo dobry czas żeby zweryfikować ludzi. W święta odezwał się stary kumpel, z którym straciłem kontakt. Po jakimś czasie zaczął mi opowiadać brednie, że lekarze w miejskim szpitalu całymi dniami nic nie robią tylko piją kawę i plotkują... Bo kolega ciotki brata kolegi syna widziała, a wirus to ściema...

I już wiesz, że urwanie kontaktu było słuszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro korona nie jest takim zagrożeniem jak mówią w mediach, to po kija wprowadzać do ciała coś co tak naprawde nikt nie wie z czego zostało zrobione, jakie jest ryzyko powikłań i jak to wpływa np na płodność człowieka


@Granat556: Dokładnie o tym mowa. O takich debilach co to przecież nie są antyszczepami choć zasadność ich argumentów jest na dokładnie takim poziomie.

Nie #!$%@?, w ogóle koronawirus nie jest zagrożeniem bo
@Granat556: Ok, czyli mamy chorobę, ktora powoduje śmierć u ludzi i mamy możliwość zapobieżenia tej śmierci, ale z tego nie korzystamy bo mogą być powikłania? To jak będziesz miał wybór; mało prawdopodobne powikłania albo mało prawdopodobną śmierć, to wybierasz śmierć? Ja rozumiem pewne obawy zwiazane że Szczepionką ale nawet jak umiera na Koronę 3x mniej ludzi niż na raka czy zawał serca, ale masz możliwość to powstrzymać to powinniśmy poprostu z