Wpis z mikrobloga

Inwestuje ktoś długoterminowo w GPW? Nie chce mi się bawić w daytrading, zresztą jak @szcz33pan pokzał w jednym ze swoich wpisów pod tagiem #pasywnyinwestor aktywne inwestowanie nie koniecznie wychodzi lepiej. Z tego co widze to najbezpieczniej byłoby się zapakować w sp500 ale myślę też o polskiej giełdzie. Szkoda trzymać pieniądze na koncie i patrzeć jak inflacja je topi.
W co warto się pakować na dłuższy okres czasu? Rok, może kilka lat? Pochwili się ktoś swoim portfelem akcji na longterm?
#gielda #inwestycje #inwestowanie #finanse
  • 7
@numer_rachunku_karty prawdziwy long term to masz na myśli 10-20 lat? Chyba nie, chociaż w to też bym się pobawił przez ikze - dywidendy albo etfy.
A luźną gotówkę to bym chciał wrzucić w akcje i liczę na sprzedaż z odpowiednią stopą zwrotu. Nie mówię że za pół roku rok będę chciał ją wyjąć ale też tego nie wykluczam.
Generalnie interesuje mnie dosyć pasywne inwestowanie, wystarczy że na krypto bawię się w kupowanie
aktywne inwestowanie nie koniecznie wychodzi lepiej.


@mietek111: nigdzie jeszcze takiej hipotezy nie udowodniłem. Póki co założyłem się sam ze sobą. Mam IKZE pasywne i IKE aktywne i będę grał. Zobaczymy jak to pójdzie. Obecny XIRR to za mało aby to potwierdzić. Dajmy czas portfelom ( ͡° ͜ʖ ͡°)