Wpis z mikrobloga

Witam, co powinienem wymienić w pierwszej kolejności? Chciałem kupić RTX 3080, ale pewnie procesor i płyta główna mogą nie podołać i dlatego myślałem żeby najpierw dokupić ramu i lepszą płytę główną, później procesor i dopiero za jakiś czas grafikę, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.

Obecna konfiguracja:
Płyta główna: ASUS P867 DELUXE
CPU: Intel Core i5-2500K CPU @ 3.30Ghz
Ram: 8.00 GB
GPU: AMD Radeon R9 380 4GB

#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer
  • 12
@Kuciniak Na 110% będziesz miał większy przyrost wydajności w grach, gdy wymienisz grafikę na rtx 3080 i zostaniesz przy reszcie tego co masz, niż gdybyś wymienił proc z płytą główną i został przy tym radeonie r9 380.
Więc mógłbyś teraz wziąć 3080, a później wymienisz proca i płytę.
Ale wszystko zależy w jakiej cenie masz do kupienia rtx 3080. Bo jeśli zamierzasz w #!$%@? przepłacić, to może lepiej faktycznie przeznaczyć kasę na
@Kuciniak: lepiej grafę teraz kup jak już coś masz zmieniać. W marcu mają wyjść nowe intele i w grach powinny być bardziej opłacalne niż amd, a jak chcesz amd to może zmotywuje to ich do obniżki cen chociaż patrząc na popyt różnie może być
Za rok będą miały premierę, co nie znaczy że będą dostępne/cenowo normalne ja złożyłem kompa w l październiku i jakbym tego nie zrobił dalej bym nic nie złożył. Kup jakiś i7 używane i ewentualnie ram i jakieś OC. Resztę w międzyczasie albo jak koledzy mówią za rok zddr5.