Wpis z mikrobloga

Hej. Aktualnie używam Xiaomi Mi MIX 2s i szukam nowego telefonu, raczej małego wymiarami w stosunku do obecnych patelni, max wysokość 155mm.
W zasadzie oprócz wymiarów zależny mi na zdjęciach nocnych. W mix 2s używam gcam'a i porównując zdjęcia nocne do pixela 5 to pixel nieznacznie, moim zdaniem, wyprzedza mix 2s (mają ten sam czujnik). Myślałem że po prawie 3 latach kupię telefon który wyraźnie lepiej sobie będzie radził ze zdjęciami nocnymi.
Ktoś coś poradzi? Muszę wymienić telefon bo ten nam stłuczony, padnięta bateria, porysowane szkło od aparatów, przerywający głośnik podczas rozmów.
#xiaomi #smartfon #mimix2s #pixel #fotografiamobilna #telefony #smartfony
  • 23
@nieludzki666: to widzę, że nie tylko mi szwankuje ten głośnik podczas rozmów ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem podobny dylemat, chciałem coś mniejszego i co najmniej z tak dobrym aparatem, brałem pod uwagę iphone 11 pro i pixela 5, a ostatecznie wziąłem... pixela 4a przedwczoraj. Po porównaniu ile $ miałbym dopłacić do tych powyżej, a co bym dostał w zamian, stwierdziłem, że nie ma to sensu i w
@Gunnersaurus: No ja rozważałem/rozważam pixela 4a 5G jeśli chodzi o pixele. Od mixa jest większy chyba tylko o 2-3 mm. Pixel 5 u mnie odpadł ze względu na cenę i brak gniazda minijack.
Dioda powiadomień to luksus w tych czasach tak samo jak małe wymiary z dobrymi podzespołami.
@nieludzki666: 4a 5G to już nie jest kategoria małych telefonów jak dla mnie. Na plus w stosunku do 4a tylko szeroki kąt, bo minimalnie szybszego działania procesora i tak prawdopodobnie nie odczujesz. Zdjęcia nocne moim zdaniem lepsze niż w 2s, ale nie jest to nie wiadomo jaki przeskok. Co do diody to niestety masz rację.
@nieludzki666: ja miałem Mixa i chcąc pełen feeling Pixela siedziałem rok na 3a i chciałem przeskoczyć na 4/4a, ale trafiłem tanio znowu Mixa i teraz ciężko mi usprawiedliwić zmianę na telefon kilka razy droższy. Sensor podobny jak Pixele, gcam, Pixel Experience, a to opakowane w ceramikę, diodę i ekran 6 cali 18:9. Jakie gcamy używacie? @Gunnersaurus:
@DomeN: gdyby nie ten psujący się głośnik to w życiu bym go nie zmieniał... a najbardziej mi szkoda właśnie tej diody. Co do gcama, to nie używam, pierwszy raz o nim słyszę szczerze mówiąc ;)
@DomeN: w sumie to mi się #!$%@?ło, bo to mnie nie słychać jak mówię więc to nie wina głośnika a mikrofonu xD średnio raz na 20-30 rozmów, ale irytujące to jest i zaczęło się właśnie po około 2 latach używania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w ogóle da się wymienić baterie w nim? ile taka zabawa?