Wpis z mikrobloga

Heja powiedzcie mi, chciałbym w końcu zacząć zbierać sobie swoje własne narzędzia. Do użytku domowego, przy czym zwykle dużo rzeczy potrafię zrobić sam, w tym przy samochodzie.

Założenie jest takie żeby kupić raz i mieć na minimum 10-20lat. Na pierwszy ogień idzie akumulatorowa wiertarko-wkrętarka.

I teraz pytanie: co kupić? Powiedzmy ze zakres cenowy 300-900, jestem w stanie zapłacić więcej jeśli sprzęt jest tego wart.

Natomiast pytanie brzmi czy jest się sens rzucać na Hilti, dewalta czy inna makitę? Może wystarczy lidlowy parkside performance? Co sądzicie?

#narzedzia #budownictwo
  • 28
@hurin: hilti super sprawa, ale patrzałeś ile to kosztuje? Weź coś ze średniej półki na jakiś system akumulatorowy i będziesz dokładał powoli jak wolna gotówka będzie. Ja tak buduję system od 4 lat
@hurin: firma w której pracuje przetestowała chyba wszystkie znane marki dostępne na rynku, a mówimy tu o firmie która zarzyna wkrętarki średnio raz na miesiąc

Jak na razie najbardziej sprawdza się millwuakee.
Maja fajny system oparty na bateriach 18V
@hurin: ja mam parkside 20V i nie narzekam. Na razie mnie nie zawiodła a robiłem nią różne rzeczy. Nawet frezowalem otwory pod nawiewniki w PCV ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sprzęt tani i dobry. W rozwiązania bardziej renomowanych marek bym szedł jakbyś faktycznie chciał na tym zarabiać, choć spotkałem i majstrów robiących na parksidach. Jak im się coś popsuje to oddają do sklepu, dostają zwrot pieniędzy i kupują
@hurin: moim zdaniem jeśli nie będziesz używać codziennie to nie ma sensu ładować dużej kasy. Jeśli nie potrzebujesz udaru to bezszczotkowe dewalta można kupić w tym budżecie z akumulatorami.

Osobiście poszedłem w lidla, mam jedną udarową i ostatnio kupiłem za 200 performance bezszczotkową. W tych pieniądzach nie będzie tak bardzo szkoda jak coś upuszczę, zostawię na deszczu czy co tam innego. Poza tym nie ma w nich zabezpieczeń na akumulatorach -
@hurin: wkrętara, komplet bitów, francuz kilka oczkowych i płaskich kluczy, śruptak, kątówka, imadło jakieś małe przykręcane do stołu, brzeszczot, pilniki. Tyle ci powinno wystarczyć xD