Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Witam,
Mam niepraktyczną wannę i szukam jakiś porad co mógłbym tutaj zrobić, aby pozbyć się problemu zbierania dużej ilości wody po każdym prysznicu. Osobiście myślałem o zbudowaniu rynienki z drewna w kształcie litery U, ozdobieniu tego i zalaniu żywicą epoksydową. Czy taka żywica w tym miejscu to dobry pomysł? Czy będzie trzeba dodatkowo to uszczelniać gdy ta żywica będzie już zaschnięta.

#budownictwo #remontujzwykopem
kordrian - Witam, 
Mam niepraktyczną wannę i szukam jakiś porad co mógłbym tutaj zrob...

źródło: comment_16093546375MwJnOI1QybnuOg2amH2CW.jpg

Pobierz
  • 19
@n0xx: a zostało trochę płytek/kafelek/fliz? Wklej je tam na wysokość brodzika, ostatnia z lekkim spadkiem i zafuguj. Łączenia dodatkowo silikonem ale już paseczki a nie jak koledzy wyżej sugerowali całościowo ;)
@kordrian: Żeby zrobić z tego coś, co będzie dobrze wyglądało, wezwij szklarza i poproś o docięcie paska szyby satynowej 6mm oraz dwóch węższych pasków.

Chodzi o to, żeby dwa węższe paski przykleić do boku wanny oraz ściany i na tym położyć poziomo szybę, która będzie wypełnieniem między wanną i ścianą.

Oczywiście na koniec uszczelnienie silikonem sanitarnym.

Satyna, bo rozprasza światło i na pasek podtrzymujący, przyklejony do boku rantu wanny, przykleić pasek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaryWedrowiec: @Rafalski45: dzięki za odpowiedzi. Zostaje chyba na tym, że wezmę resztę płytek i zrobię lekki daszek po całej ścianie. Miałem pomysły z tą żywica, ale ta łazienka jest okropna i nie chce w nią inwestować, a w niedalekiej przyszłości chciałbym robic remont tej łazienki. Pozdrawiam