Wpis z mikrobloga

Mirki warto się bawić w inwestowanie pt. fundusze, które proponuje bank np. #ingbankslaski. Powiedzmy, że bym wyłożył ok. 10k-20k na maks. 3 lata. Z każdym rokiem ta kwota by się powiększała. Z jednej strony nie ma tam dużych zysków z drugiej jednak nie chciałbym mocno ryzykować bo ja jestem z tych tchórzliwych "inwestorów". ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wołam też @ING_Bank_Slaski #inwestowanie #banki
  • 2
W większości przypadków nie opłaca się. Fundusze pobierają bardzo wysokie prowizje (czasami nawet złodziejskie 2-3% od całości kapitału), które mogą zabić profit.
Poza tym są różne fundusze, mniej (np. obligacji) i bardziej (np. akcji) ryzykowne. To ze zainwestujesz w "fundusz" to nie znaczy że nie ma ryzyka i że kasa jest bezpieczna!

Ogólnie opcji jest dużo, zachęcam do poczytania o IKE i wykorzystaniu limitu wpłat (kasa dostępna do wypłaty, a jak myślisz
@daot Generalnie fundusze spoko sprawa, mi wygenerowały fajny profit w tym roku.
Kwestia tego jakie dobierzesz.

Ale tak jak @woocasdy powiedział, najpierw IKZE, potem IKE, a później dopiero zwykłe inwestowanie.