Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy opłaca się pożyczać od rodziny kasę żeby spłacić kredyt hipoteczny? Zostało mi 100k do spłaty (raty malejące), sporo zarabiam i nie mam z kredytem żadnego problemu. W tym roku mija 5 lat, a więc zgodnie z umową mogę nadpłacać kredyt bez dodatkowych kosztów - i taki też był mój plan.

Tymczasem rodzice zaproponowali, że mi to 100k pożyczą bo i tak na lokacie nic z tego nie mają, a ja im oddam np w kilku transzach w najbliższych latach

Matematyka nie kłamie - nawet jak spłacę w ciągu 3 lat i im dorzucę 5% (oni w ogóle nie chcą nic) to ja będę sporo na plus a i oni zarobią. Mamy dobry kontakt i już kiedyś pożyczyłem tak mniejszą kwotę na nadpłatę - kasę oddałem, wszystko bez najmniejszych problemów w zgodzie. Ponieważ chodzi o większą kasę to myślę też nad jakąś umową cywilną żeby już wszystko było legitne

Zastanawiam się czy są jakieś minusy. Trochę mnie przeraża wywalenie takiej ilości gotówki ale - właśnie - w sumie czy powinno mnie przerażać? Czy brać kasę i się nie przejmować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #kredyt #kredythipoteczny #mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5feb3c4d4b1c4f000a5b1a8f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 12
to jest dobry pomysł z prostego względu: umowa pożyczki jasno wskaże że to nie jest darowizna i nie grozi ci przypierdzielenie się od Urzędu Skarbowego


@kt13: i tak nie grozi, to jego rodzice więc nie płaci podatku od darowizny.