Wpis z mikrobloga

Mireczki, w związku z oczekiwaniem na PS5 pomyślałem, że może przez ten czas spróbowałbym słynnego Switcha.
Mam więc kilka pytań:

1. Lite czy zwykła? Wiem, że różnią się ekranami, wibracją, ale czy bebechy (procek, grafa) mają takie same?
Dodam, że grałbym głównie mobilnie, od grania stacjonarnego będę mieć PS5
2. Czy gry są na tyle rozbudowane, że 1-2 gry starczy spokojnie na jakieś 2-3 tygodnie rekreacyjnego grania? Czy raczej są to gierki krótkie jak mobilne, bo niektóre na takie wyglądają.
3. Jaka jest awaryjność tych konsol, słyszałem, ze psują się analogi, czy w nowych Lite też jest ten problem?
4. Czy można konsole przerobić? I wgrać romy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Czy wersja Lite za 600 zł to dobra cena?
6. Jakie tytuły polecicie na start?

Z góry zaznaczam, że raczej nie będzie to moja główna konsola, chciałbym przeżyć epizod z nintendo, pograć z 2-3 miesiące i sprzedać.

#konsole #nintendoswitch #nintendo
  • 6
@MGfilms:
1. Ja kupiłem Lite i jestem zadowolony bardzo. Trzyma się go o wiele wygodniej niż klasycznego.
2. Zależy ile grasz i jak bardzo się wciągasz. Ja na ten moment mam Odyssey, Zelde, Mario i Króliki i Pokemony i ze spokojem starczy mi to do grania na pół roku.
3. Tak, też ten problem występuje.
4. Można, ale się nie zaleca, bo to złodziejstwo. Kupujesz używki i sprzedajesz za takie same
@MGfilms: 1. Ma mniejszą baterię i jedną inną wadę co zaraz napisze przy innym punkcie. 2. Zależy od tytułu oczywiście. Taką zelde czy xenoblade to można i miesiąc ogrywać ale są też krótkie gry. 3. Tak i tu największa wada lite, jak #!$%@? sie analog to do naprawy idzie cała konsola a nie pad. Osobiście polecam zwykłego + split pad pro. Pomijając że split pad jest lepszy niż wszystkie gripy jakie
@MGfilms:
1. Zwykła. Padnie Ci kontroler, to dokupujesz nowy, zamiast wysyłać całą konsolę na gwarancję. Imo różnica w cenie aż tak nie przemawia na korzyść Lite'a.
2. Główne tytuły ekskluzywne od Nintendo spokojnie Ci starczą na dłużej, jeśli robisz nieregularne sesje 2h w tygodniu, do tego dochodzi trochę innych tytułów. Kwestia jedynie czy te gry Ci podejdą, bo są dość charakterystyczne (Nintendo style). Do casualowego grania - super sprzęt/gry. Jeśli jednak
Czy gry są na tyle rozbudowane, że 1-2 gry starczy spokojnie na jakieś 2-3 tygodnie rekreacyjnego grania? Czy raczej są to gierki krótkie jak mobilne, bo niektóre na takie wyglądają.


@MGfilms: serio, tak ciężko sprawdzić? Zajęłoby to krócej niż napisanie tego pytania. Przecież na Switcha wychodzą pełnoprawne zwykłe gry (ekskluzywne i porty jak Wiedźmin 3 czy Immortal Fenyx Rising, itd.)