Wpis z mikrobloga

@MarMac: Jako, że nikt nie wrzucił info o co w sumie z tym chodzi, to tutaj masz ulotkę z tych testów:
https://www.who.int/diagnostics_laboratory/eual/eul_0564_032_00_panbi_covid19_ag_rapid_test_device.pdf
Przejdź do sekcji "Quality control", tam jest opisany proces badania jakości (czy testy działają poprawnie, lub gdy jest nowa osoba testująca i musi się nauczyć obsługi).
"Positive control" i "Negative control" służą jako oddczyniki (? tego nie wiem do końca) aby uzyskać dany rezultat.
@Mustafek: bo laikiem to jestem ja. robilem doktorat z onkologii i to nie immunozaleznej wiec tylko powiezchownie wiem jaki taki test dziala. ale mimo mojego laicyzmu moge sobie wyguglac sklad zestawu testowego i procedure jego uzycia. ty jestes debilem bo nawet tego nie potrafisz. debilu


@comfyStefan: Przepraszam. Nie wiedziałem, że jesteś doktorem, wiadomo tytuł jest - więc można swobodnie wyzywać innych od debili.
@comfyStefan: a ja robiłem (bez wchodzenia w szczegóły) klasę specjalisty wojsk łączności i informatyki więc w ogóle nie znam się na testach medycznych. I wybacz, że ośmieliłem się zapytać o coś kompletnie nie z mojej dziedziny.
Z ciekawości wygooglałem ten test i na pierwszej stronie znalazłem jedynie skład zestawu testowego, co gówno mi dało. Ciekawe ile stron musiałbym odwiedzić zanim znalazłbym odpowiedź na moje pytanie. Części wiedzy specjalistycznej nie znajdziesz w
@MarMac: masz rację ale to jak się wyrazìles jest żałosne xD waliles sobie konia popisujac się swoja wiedza? Bo dwa przykłady oczywiscie nie wystarcza trzeba podac 4 żeby się popisac jakim ty jesteś platkiem sniegu o SPECJALISTYCZNEJ wiedzy xD
Jako, że nikt nie wrzucił info o co w sumie z tym chodzi, to tutaj masz ulotkę z tych testów:

https://www.who.int/diagnostics_laboratory/eual/eul_0564_032_00_panbi_covid19_ag_rapid_test_device.pdf

Przejdź do sekcji "Quality control", tam jest opisany proces badania jakości (czy testy działają poprawnie, lub gdy jest nowa osoba testująca i musi się nauczyć obsługi).

"Positive control" i "Negative control" służą jako oddczyniki (? tego nie wiem do końca) aby uzyskać dany rezultat.


@Mustafek: jako że są to szybkie