Wpis z mikrobloga

Mirki robilibyście dachówkę ceramiczną zamiast betonowej? Ok 10000 pln różnicy na całym dachu i tak się biję z myślami czy warto iść w ceramikę czy zostać przy betonowej. Widziałem dokładnie taką jaką chcę na dachu i wyglądała całkiem spoko
#budujzwykopem
  • 10
@haxxx: Zamów sobie Brass ze specjalną powłoką (nie pamietam jak się nazywa), wtedy nie zarasta mchem, a jest i tak znacznie tańsza od ceramicznej.
@haxxx: betonowa utwardza się jeszcze po czasie i jak wspomniałeś kazda jest identyczna. Na minus ze potrzebujesz mocniejszej konstrukcji niż na ceramikę lub blachę. Ja wzialem betonowa, nie miałem problemu z krzywymi dachówkami a efekt końcowy był super. Na ceramikę na pewno trzeba będzie więcej ilościowo kupić
Na minus ze potrzebujesz mocniejszej konstrukcji niż na ceramikę lub blachę


@bb89: kozły ułożone są dość gęsto, poza tym już mam zadeskowaną całość
@haxxx: ja dachówkę bym brał tylko jakbym nie miał co z pieniędzmi robić. Dachówka to zwiększone obciążenie na budynek, zmniejszona przestrzeń użytkowa ze względu na odpowiednie kąty nachylenia, większe koszty montażu.
@ksiak blacha za to nagrzewa się jak #!$%@?, pięknie przenosi dźwięki padającego deszczu. Blachę to sobie można dać jak się ma dom parterowy bez poddasza mieszkalnego
blacha za to nagrzewa się jak #!$%@?, pięknie przenosi dźwięki padającego deszczu


@haxxx: i co w związku z tym? Dajesz 40cm wełny i masz cicho i chłodno. Przy dachówce też musisz tyle dać jeżeli nie masz "strychu".