Wpis z mikrobloga

Mimo ze jestem miesozerny to chyba kupie zeby samemu wyrobic sobie opinie.


@mielonkazdzika: Za co az tak siebie nie lubisz?

Kiedys przypadkiem kupilem weganskie parowki (czcionka "bez" byla duzo mniejsza i bardziej zlewala sie z tlem niz "parowki miesa". Spieszylem sie to zgarnalem bo wygladaly jak parowki. Jeden gryc i wsio (wlacznie z ugryzionym kawalkiem) wyladowalo w koszu.

To powinno byc karalne. Jakim dewiantem trzeba byc zeby upodabniac produkt bezmiesny do
  • Odpowiedz
@RudaBrona: od tego są przymiotniki, żeby coś opisać - WEGAŃSKI stek
@gorzki99: nie wszystko każdemu smakuje
a dlaczego powstają takie produkty? Bo niektórzy przechodzą na weganizm ze względów etycznych, a nie smakowych.
  • Odpowiedz
@eyehategod: no dokladnie ale jeszcze sie nie spotkalem z tym zeby na czekoladzie bylo czcionka 2 i w kolorze zlewajacym sie z tlem napisane "biala" a obok czcionka 75 mega oczojebitna "czekolada"
Tu jest ta roznica
  • Odpowiedz
a dlaczego powstają takie produkty? Bo niektórzy przechodzą na weganizm ze względów etycznych, a nie smakowych.


@l_Grela_l: ale ja nie mam z tym problemu - jedz sobie co chcesz-nic mi do tego.
Ale kutfa ze wzgledow etycznych nie jesz miesa. OK nie chcesz zeby zabijano krowki czy swinki-spoko mozesz se nie chcec. Ale to jest jakies zbocznie zeby te produkty wygladaly dokladnie tak samo jak zabita krowka lub swinka.
Czyli niby
  • Odpowiedz
@gorzki99: wegetarian jest zdecydowanie mniej, ale zauważyłem tendencję, że jedzący mięso zaczęli je ograniczać i szukać co jakiś czas jakichś zamienników
powstają takie produkty, bo są ludzie, którym brakuje smaku/struktury mięsa w potrawach, a chcą ją uzyskać bez zabijania zwierząt
co do chwytów marketingowych, to 100% racji - raz się naciąłem na ser bez laktozy i był również bez smaku ¯\_(ツ)_/¯, kupując mięso jeszcze mi się trafiła taka pomyłka
  • Odpowiedz
ale to jest jakies zbocznie zeby te produkty wygladaly dokladnie tak samo jak zabita krowka lub swinka


@gorzki99: no właśnie o to chodzi że jak ktoś nie je mięsa a ma ochotę na burgera to ma taką możliwość dzięki temu że takie placki przypominają kształtem i smakiem zwykłe burgery xD

co do opakowań wprowadzających w błąd - jak najbardziej
  • Odpowiedz
powstają takie produkty, bo są ludzie, którym brakuje smaku/struktury mięsa w potrawach, a chcą ją uzyskać bez zabijania zwierząt


@l_Grela_l: No i spoko. Zaden dla mnie problem. Problemem jest ze to wyglada jak normalne mieso i celowo wprowadza w blad.
Teraz juz i tak jest lepiej bo w duzo sklepach sa osobne polki na takie produkty. Miesozerca poprostu ominie a roslinozerca ma wszystko w jednym miejscu.

Konsument wygrywa ale producent nie
  • Odpowiedz