Wpis z mikrobloga

Taką mam teorie spiskową co poszło nie tak z produkcją cyberpunka. Może mondra może nie.

Oto ona:
Prawdziwe pracę nad grą zaczęły się dopiero parę miesięcy temu.
Zarząd CDP chciał mieć piękna next genową super produkcję więc skupili całą swoją uwagę na grafice, oprawie muzycznej i trailerach. W międzyczasie pracowali nad jakimś gameplayem ale były to tylko dema mające pokazać jaka zajebista jest grafika. W międzyczasie gra była kilkukrotnie wyrzucana do kosza, bo wyszedł nowy lepszy sprzęt i trzeba na nim robić wszystko od nowa, żeby lepiej wyglądało. I tak upłynęło parę lat, i nagle mamy 2020. Pora wydać grę a tu się okazuje że to demo techniczne bez jakiegokolwiek gameplayu. Więc zaczynają pracować pełną parą, wykorzystując szczątkowy gameplay jako podstawę. Ale czasu mało więc wycinają wszystko co nie jest niezbędne. 3 różnorodne ścieżki życiowe? Ciach. Żywe miasto z realistycznymi NPC? Ciach. Brain dance będące integralną częścią fabuly? Ciach. Parkour? Ciach.

Ogólnie widać że dużo rzeczy zostało dodane w ostatnim momencie, bez jakiejkolwiek uwagi na szczegóły. Jak kreator postaci. Siedzisz w nim pół godziny a potem prawie nigdy nie widzisz swojej postaci, chyba że w menu. Wiele mechanik które były zapowiadane od lat zostało mocno uprosznonych, bo nie było czasu żeby je doszlifować. Nie zdziwiłbym się gdyby AI zostało dodane jako placeholder dopóki nie napiszą czegoś lepszego, ale zabrakło czasu i wydali to co jest.

#cyberpunk2077
  • 12
@Bestia_z_Wadowic_37 słuchałem wywiadu z P.T. Adamczymkiem, który robił muzykę do gry. W 2017 został zaproszony do biura i zapytał czy mają coś do pokazania, aby mieć na czym się oprzeć. Powiedzieli mu, że nie mają kompletnie nic xd.
@Bestia_z_Wadowic_37: to ze gra nie powstawala rowne 7 lat od zapowiedzi to chyba nie budzi zadnych watpliwosci. pewnie gre wyrzucili z kilka razy a to co teraz jest to pewnie zaczelo byc robione jak juz wiedzieli kiedy sie spodziewac nowej generacji i co po niej oczekiwac, bo nic innego nie tlumaczy dlaczego gra ktora zostala zapowiedziana jeszcze przed premiera ps4/xone na nich praktycznie nie dziala
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bestia_z_Wadowic_37:
grę prawie zawsze zaczyna się robić od podstaw, czyli od silnika, robi się mechaniki etc, dopiero potem dodaje się otoczenie, questy, fabułę

teoria dla mnie głupia, raczej to wina miliona roszad na wysokich stanowiskach, ciągle ktoś odchodził, zanim przyszedł ktoś nowy i się wdrożył na tyle dobrze ze mógł w świecie cyberpunka dosłownie pływać to trzeba trochę czasu, jeszcze taki chlop co przyszedł mógł nie rozumieć wizji poprzednika i kazał
@Bestia_z_Wadowic_37: według mnie pierwsze co ogarneli to swiat (miasto), potem fabule (ktorej koncepcja pewnie i tak sie wiele razy zmieniala) a dopiero na koncu jak poobiecywali zlote gory to wzieli sie faktycznie za robote(czyli za pozno) bo potem byly tylko gadki ze usuwaja chodzenie po scianach, metro etc