Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy ktoś z #bojowkapiekarska może powiedzieć, że ten skład jest zły? Będąc we #wloclawek u teściów, którzy się tym chlebem zachwycają moja małżonka również. Ja jestem wychowany na chlebie śląskim, na zakwasie. Chleb ma być konkretny w środku i kwaśny, a ten to nie wiadomo co. Tak napompowany, że się w pale nie mieści.

#czytamyetykiety #czytamysklad
soadfan - Czy ktoś z #bojowkapiekarska może powiedzieć, że ten skład jest zły? Będąc ...

źródło: comment_1609057414haU02TqszhQZ9k1Y3gCLQJ.jpg

Pobierz
  • 22
Chleb ma być konkretny w środku i kwaśny, a ten to nie wiadomo co. Tak napompowany, że się w pale nie mieści.


@soadfan: napompowanie zależy od hydracji i sposobu wyrobu bochenka.

No i nie każdy chleb - nawet na zakwasie - będzie kwaśny XD
kiedyś czytałem, że nie jest to najlepsze


@soadfan: gdzie czytałeś i co niby jest nie tak? ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo próbowałem coś na ten temat znaleźć i niewiele jest informacji. Poza tym mąka w ogóle "nie jest najlepsza" jeżeli bierzmy pod uwagę odżywianie i powinno się raczej dużych ilości chleba i mąki unikać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: kwasny nie, ale kwasowość czuć. Mam w swojej okolicy kilka piekarni takich z tradycjami (czynna od wtorku do soboty, od 5 do 11). I tam kupując chleby wiem co jem, bo skład jest prosty.

Im mniej składników na etykiecie tym lepiej.

@plonace_kalosze: a jednak działa jak spulchniacz ¯\_(ツ)_/¯
@soadfan: już wyżej Ci napisali, a ja podpisuję się pod każdym powyższym słowem. Chleb na zakwasie nie musi być kwaśny, chleb na zakwasie jak najbardziej może być pulchny. Mąka poddana obróbce termicznej to nic złego, a witaminy C chyba się nie boisz?
@soadfan: chleb na drożdżach może być smaczny, ale pod warunkiem, że zrobi się na zaczynie poolish lub biga, ale i tak w smaku nie będzie taki jak na zakwasie. Tu nie chodzi tylko o wyrośnięcie chleba, ale także o procesy zachodzące w chlebie.
Także skład dobry, ale wierzę na słowo, że w smaku niekoniecznie jest dobry.
Chleb z dobrym składem, ale z kiepską techniką wykonania nigdy nie będzie smaczny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soadfan: ludzie się zachwycają różnymi wyrobami chlebopodobnymi, bo nigdy niczego lepszego nie jedli. Teraz marketing jest taki, że chleb czy bułka mają się nie nadawać do jedzenia po jednym dniu, aby klient kupował je codziennie. Zakwas, dobra mąka, woda i sól, niczego więcej nie potrzeba.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaroslaw_Keller: jedna z lepszych dla mnie to na Michelinie, południe to moloch - masówka, społem z zazamcza nie znam. A ten piekuś jest z Inowrocławia, do kupienia w lewiatanie, na Kaliskiej obok stokrotki mieli swój sklep firmowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soadfan: ale na Michelinie nie ma żadnej piekarni, i to już od dłuższego czasu. Chyba że coś otworzyli, to wstyd jak cholera bo człowiek tu mieszka i nawet nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kecq: to ja długo już nie mieszkam na Michelinie i generalnie we Włocławku, może zamknęli. Była na Wiewiorczej. Ja na Mielęcinie 4 lata mieszkałem i to w sumie było 10 lat temu, ale tam był najlepszy chleb.