Wpis z mikrobloga

Wrzucam update zbiornika.
Akwarium 35x35x35 zalane 25.11
Obecna obsada:
6x krewetka Yellow Neon
6x Kirysek Pigmej
10x Bystrzyk Amandy
1x ślimak Faunus Ater
Parę dni temu pojawiły się okrzemki, głównie na liściach anubiasa.
Zastanawiam się nad jakąś rośliną pływającą, jak również dalszą obsadą. Zdecydowany byłem na 6 krewetek, tym razem coś z rodzaju caridina, oraz myślałem nad otoskami przyujściowymi, ale nie wiem czy nie będzie już trochę za ciasno jak na ten litraż.
Jakieś inne propozycje?
Otwarty jestem na wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wgłębka jest w siatce od cebuli bo strasznie się rozłaziła i jak ślimak na nią wchodził to najczęściej urywał kawałek.
#akwarystyka #akwarium #hobby #ryba
JemMandarynke - Wrzucam update zbiornika.
Akwarium 35x35x35 zalane 25.11
Obecna obsad...

źródło: comment_1609004288zBHnllC9UUrTxrlHnJlPEj.jpg

Pobierz
  • 11
6x krewetka Yellow Neon


@JemMandarynke: to neocardina, tak? One najlepsze są na początek, bo można je trzymać w wodzie z kranu po odstaniu, bez jakichś filtrów RO? Poleciłbyś jakieś na początek, red cherry będą ok?
@JemMandarynke: 1. Roślina pływająca zaciemni ci akwarium, a wygląda jakbyś miał raczej punktowe światło, więc może to się odbić na kondycji roślin w zbiorniku (oprócz anubiasa który lubi cień)
2. Odnośnie obsady to przy tym litrażu to już nic nie dokladaj.
3. Krewetki cardiny mają zupełnie inne wymagania odnośnie wody niż reszta obsady. W tych warunkach raczej ci padną i/lub nie będą się mnożyć.
4. Dajesz jakies nawozy w podłoże lub
@fimino lampa to chihiros c301, więc trochę szersze niż punktowe. Które parametry wody do caridin są inne niż u reszty obsady? Z tego co widzę to do 6,5 pH mogą mieć, więc zazębiają się akurat z resztą.
Jedyne co to co2 z bimbrownii
@JemMandarynke: twardość wody, a raczej jej przewodność mierzona w mikrosiemesnach urządzeniem o nazwie konduktometr. Oprócz tego musiałbyś mieć podłoże stabilizujące parametry wody, np benibachi. Upraszczając zagadnienie woda z kranu jest dla nich za "twarda", więc musisz też mieć filtr do zrobienia wody RO, który pozbawi wodę prawie wszystkich minerałów, i do takiej wody dodaje się odpowiednie minerilzatory, które sprawiają że woda ma odpowiedni dla tych krewetek skład.
Przeważnie dla tych krewetek
@fimino wodę RO mogę kupić w zoologu niedaleko za 30gr/1l. Moja woda kranowa też nie ma typowych parametrów, jako że nie jest to woda wodociągowa. gH mam na poziomie 12, a kH 8, po czym mieszam ją ze zdemineralizowaną. Na super hiper hodowlę tych krewetek się nie nastawiam, tak samo na rozmnażaniu ich. Najbardziej mi zależy na tym żeby nie mieszały się gatunkowo z neocaridiną ¯_(ツ)_/¯
@JemMandarynke: od kilku osób słyszałem z ich doświadczenia że bez odpowiedniego podłoża krewetki nie dawały rady.
Czytałem też że trzymanie Neocardin z cardinami skutkuje tym, że neocardiny wypuszczają jakieś hormony, które sprawiają że cardiny słabo się mnożą.
Jak będziesz miał mega miękką wodę typowo pod cardiny to może być problem z roślinami (bo z miękkiej wody nie będą miały odpowiedniej ilości substancji do życia), a ślimak padnie, bo nie będzie miał
@JemMandarynke: wg mnie trochę mały zbiornik na nie, zwłaszcza, że już dużo tam wpuściłeś. To jest ten moment kiedy chce się coś jeszcze przy zbiorniku robić, a zostaje głównie patrzeć i lekko pielęgnować. Wiesz co się wtedy robi? Planuje zakup następnego i obmyśla obsadę, aranżacje, sprzęt, litraż, biotop... jest co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fimino: ja mu to pisze co druga wiadomosc i dalej cisnie zeby cos dorzucic ;) hahaha
Nie ma co inwestowac w RO przy takim malenstwie narazie, spokojnie mozna kupic troche do podmianek/mieszania w zoologiku, albo na upartego duzy baniak w budowlanym za psie pieniadze :)

Z plywajacych tak jak juz koledze wspominalem: frogbit albo salvinia natans, inne beda wg. mnie za duze, ze zbyt dlugimi korzeniami. No i kwestia szyby