Wpis z mikrobloga

O ki #!$%@? chodzi, niech mi ktoś wytłumaczy że wyszukuje sobie loty na skyscanner (wersja UK) z opcja multi-city. Znajduje fajne połączenie i wychodzi mi ze operatorem jest lufthansa a całe połączenie (łącznie 5 startów) odbywa się trzema liniami. Koszt £770

Niby spoko, wchodzę na stronę lufthansy, robię kalkulacje i na ten sam termin i wywala mi kwotę £3500?

#podrozujzwykopem #loty #biletylotnicze #podroze #lufthansa #kiciochpyta
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FeyNiX: nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale zauważyłem że Lufthansa, klm oraz Finnair są cwani i oferują tańsze połączenia w zamian za sposób podróży. Pewnie są też inne firmy co tak robią.

Jak kupisz u jednego z tych przewoźników podróż w jednym kierunku to płacisz w #!$%@? za bilet, ale jak zapłacisz za podróż aby lecieć gdzieś i tą samą linią później wrócić to suma kwoty za bilety w
@misiek735: To są cztery loty, operator Lufthansa ale loty Air Canada > Air Hawaii > United > Lufthansa. To samo na skyscanner i to samo na lufthansa u jednych 750 a tam #!$%@? 3500.

Teraz nie wiem bo wolałbym unikać pośredników a znowu 3500 płacić nie będę

U mnie lot wyglada w ten sposób ze 12 kwietnia start z Londynu do Vancouver w Kanadzie tam przesiadka 2h i do Honolulu tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FeyNiX: ja nigdy nie mam problemów z pośrednikami - oczywiście mam na myśli zakup lotów u innych przewoźników, nie tylko u Lufthansy.

Z jednej strony Cię rozumiem, bo logicznym jest że Lufthansa będzie latać bo ma zajebiste wsparcie z Niemiec. To samo Finnair. Klm też lata cały czas ale trzeba uważać bo są cwani. Na przykład te najtańsze linie typu Ryanair albo wizzair to muszą kombinować, dlatego potrafią odwoływać loty w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FeyNiX: jeszcze zapomnialem dodać - z mojego doświadczenia jak chcesz na pewno zaoszczędzić tyle ile się da, to staraj się kupić lot w tej walucie z którego kraju lecisz. Jak lecisz z Polski do niemiec to płać w złotówkach. Jak potem masz lot z Niemiec do Londynu to płać w euro.
Zauważyłem że linie w zależności od miejsca wylotu lubią pytać o ciut więcej kasy bo korzystają z jakiś swoich kursów
@misiek735: Sprawa jest taka że ja mieszkam i lecieć będę z UK także właśnie w funtach operuje. Lotów szukam na 12 kwietnia (około) a problem taki że na wstęp do USA z UK wymagany jest test z wynikiem negatywnym. Lotów nie odwołają jak było w tym roku bo to głupota i panika była ale mi kogo odmówić jeśli wynik testu będę miał inny a nie może być starszy niż 3 dni