Wpis z mikrobloga

Mirki, jak się kończy kwarantanna to lekarz Poz zadzwoni i poinformuje o zniesieni czy z bomby można wychodzić? Ogólnie za dwa dni wszystkim w domu się kończy ale ostatnio u mnie pojawiły sie nowe objawy 13 dni po pierwszych objawach i nie wiem czy samemu to zgłaszać czy cos. #koronawirus #covid19
  • 10
@Opponent: Ogolnie 13 grudnia wywaliło węch i smak oraz ogólnie mnie w plecach łamało ale to tyle w sumie. 16 dostaliśmy na chacie wszyscy pozytywny i po kilka dniach minęło. Przedwczoraj mnie zaczęło coś w mostku grzać i sie zastanawiam czy jakaś infekcja czy zapalenie dróg oddehowych się nie zaczyna.
@kamilkopro: grzanie w mostku zbyt dobrze nie wróży. Ja bym poszedł do lekarza na osłuch i zrobił RTG/TK klatki żeby wykluczyć rozwijające się zapalenie płuc. Działaj miras, dzieki za info.
@Opponent: no właśnie dokładnie chce to zrobić ale żeby mi kwarantanny nie przedłużali bez końca zwłaszcza że w dziwnym miejscu ją musze przebywać. Nie wiem w sumie jak to z tym zarażaniem jest.
@kamilkopro: musisz trochę nakłamać. Na koniec "izolacji" teoretycznie powinien skontaktować się z Tobą lekarz pierwszego kontaktu, który skierował na wymaz w celu sprawdzenia Twojej sytuacji. Jak powiesz, że dalej masz jakieś objawy to z automatu przedłuży Ci kwarantannę i nie zrobisz żadnych badań..

EDIT: a właściwie nie na koniec tylko po 7 dniach.
@kamilkopro: powiedz, że objawy minęły, czujesz się dobrze ale chciałbyś mimo wszystko zrobić badania oceniające stan Twoich płuc po przebytej chorobie i potrzebujesz skierowania albo zrób to prywatnie.