Wpis z mikrobloga

Halko mirko macie i używacie #mobywatel ? Widzę ze ten tag jakoś milczy, nie wiem czy to wynika z braku popularności czy w ogóle kicha? Jak z bezpieczeństwem? Wiadomo apka rządowa musi być bezpieczna, ale jakoś trzymać dane z dokumentów na telefonie... jakoś nie mogę się przekonać. Co sądzicie, warto czy nie warto ?
#telefony #ios #apple #iphone #mtozsamosc
  • 17
@TenNorbert: ja włąsnie tez jestem ciut sceptyczny. Moze nie tyle ze to polska apka wydana przez polski rząd, ale jakos tak nei wiem, dowód w telefonie.... co prawda aplikacje bankową tez mam w telefonie...
@bez_szalu: Biorąc pod uwagę zabezpieczenia iOSa i to ze appka używa keychaina to raczej dane są bezpieczne. Programisci naprawdę musieli by #!$%@?ć jakąś kaszane, ale to by pewnie wyszło przy audycie bezpieczeństwa.

Ja używam, głownie do recept, mam też dowód rejestracyjny, dowód osobisty przydał mi się raz u lekarza jak zapomniałem plastikowego dowodu
@bez_szalu: Dokument jest synchronizowany z centralną bazą i informacja jest umieszczona tylko na tym telefonie. Jak będziesz zmieniał iphone'a na inny, to od nowa musisz pobrać informacje o dokumentach.
Logowanie do aplikacji to albo sam pin, albo twarz + pin (po wykryciu wizerunku apka i tak pyta się o pin).
Ta aplikacja nie ma śledzenia lokalizacji, a dane w niej trafią do rządu? Przecież to z krajowej bazy dane są pobrane
@bez_szalu: Mam od dawna ale nie korzystałem, dopóki nie wprowadzili prawa jazdy. Logowanie na iPhonie - najpierw wpisujesz pin później odcisk palca.
Boisz się śledzenia, ale apke fb pewnie masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)