Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: To była taka parafraza tekstu OPa. Przeciętny katolik ma w kontekście świąt wywalone na to, czy Słońce jest w zenicie w tym czy w innym miejscu. Tak samo przeciętny ateista ma wywalone na to, czy się 2000 lat temu urodziło jakieś dziecko. Mnie interesuje tylko tyle, że się wymienię z rodziną prezentami i zjem barszcz, bo dobry jest.
@Kaczypawlak: No pewnie, że wygodne. Fajny zwyczaj, to dlaczego miałbym tego nie robić? Z resztą coś mi się nie kojarzy, żeby to chrześcijanie wymyślili coś takiego jak prezenty.

@Androo: Jeszcze raz - to była parafraza słów OPa, zabarwiona ironicznie do tego. Ateistów nie obchodzi geneza danego zwyczaju. Podoba nam się świętowanie, to świętujemy i nie potrzebujemy do tego jakichś dwutysięcznych urodzin dzieciaka z Bliskiego Wschodu, co zdaje się sugerować OP.
No pewnie, że wygodne. Fajny zwyczaj, to dlaczego miałbym tego nie robić?


@Tytus_z_Gaety: bo to chrześcijańskie a ich ponoć nie lubisz( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z resztą coś mi się nie kojarzy, żeby to chrześcijanie wymyślili coś takiego jak prezenty.


@Tytus_z_Gaety: z okazji 24 grudnia to ich pomysł¯\_(ツ)_/¯
@Kaczypawlak: Ale ja sobie mogę chrześcijan lubić lub nie lubić, a jednocześnie mieć zupełnie dowolny stosunek do robienia 24 grudnia tego, co mi się akurat podoba. No ale standardowo po prawej stronie musi być ta ostra dychotomia - czerń lub biel, dobro lub zło, my lub oni xD
a jednocześnie mieć zupełnie dowolny stosunek do robienia 24 grudnia tego, co mi się akurat podoba.


@Tytus_z_Gaety: to możesz iść tego dnia do pracy na przykład xD

No ale standardowo po prawej stronie musi być ta ostra dychotomia - czerń lub biel, dobro lub zło, my lub oni xD


@Tytus_z_Gaety: podpinasz się pod ustawowe święta religijne i jeszcze udajesz, że jest ok xD
@Kaczypawlak: No tak jak powiedziałem, mogę robić cokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nikomu tym krzywdy nie robię, a Ty się czepiasz nie wiadomo czego, bo uroiłeś sobie razem z OPem, że robię to na pamiątkę jezusowych urodzin. Otóż nie - robię to ze względu na to, że taka jest tradycja, która jest na tyle fajna, że postanowiłem ją kultywować. Wywalone mam na religijną genezę tych świąt. Poza
@Kaczypawlak: Nie wiadomo kiedy się urodził Jezus,w Biblii nie ma żadnej daty, mówiącej o narodzinach Chrystusa ,a nawet wszystko opisane w tamtym czasie w Piśmię wzkazuje na to ,że nie mógł być to grudzień. Święta "bożego narodzenia" to nie jest zwyczaj chrześcijański. To święto ma swoje korzenie w starożytnym Rzymie ,już dawno przed narodzinami Jezusa Chrystusa. Poganie w tamtych czasach obchodzili te święto(Saturnalia) ku czci boga słońca - Saturna/Mitry.
Otóż nie - robię to ze względu na to, że taka jest tradycja, która jest na tyle fajna, że postanowiłem ją kultywować. Wywalone mam na religijną genezę tych świąt. Poza tym nie wiem czemu miałbym nie korzystać z ustawowego wolnego. Dają wolne, to się cieszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tytus_z_Gaety: a mógłbyś pracować

Nie wiadomo kiedy się urodził Jezus,w Biblii nie ma żadnej daty, mówiącej o narodzinach
@tumulekl: no i co w tym złego ¯\_(ツ)_/¯ gdyby mnie zaprzyjaźnieni Żydzi albo arabowie zaprosili na jakieś ważne dla nich święto, które celebrują podobnie jak my, to również bym z nimi usiadła do stołu skoro to dla nich ważne i jest fajnie