Wpis z mikrobloga

#antroswspomina

Zawsze lubiłem baśniowy klimat oraz motyw wynalazków i dziwnych maszyn. Wczoraj na discordzie przypomniałem sobie serię Leśny ludek, która znakomicie wpisywała się w moje upodobania i mimo, że to książeczki dla dzieci to w dalszym ciągu lektura raz na parę lat sprawia mi przyjemność.
W 6 tomach poznajemy perypetie leśnej społeczności, która kolejno rozszerza się o skrzaty, olbrzyma, elfy, wróżki by w końcu doszło do ich konfrontacji ze smokami!
Wszystko prześlicznie zilustrowane i napisane przyjemnym stylem, a samej treści jak na książkę tego typu nie jest aż tak mało. Poza samymi historyjkami fascynowały mnie schematy domu elfów czy rysunki wież oblężniczej, czy też innych wynalazków. Całość podobna w klimacie do swoistego leksykonu malców w czerwonych czapkach tj. do tomiszcza o dumnym tytule Skrzaty, który czasem wręcz z antropologiczną dokładnością przytaczał codzienność tych bajkowych istot. Niestety mam tylko 3 ostatnie tomy, chętnie przeczytałbym w wersji cyfrowej pozostałe (czytałem je jedynie w księgarni w latach 90.)

kilka ilustracji

#wykopplus30club #sentymentalnie #ksiazki #bajki
antros - #antroswspomina

Zawsze lubiłem baśniowy klimat oraz motyw wynalazków i dz...

źródło: comment_1608762820YWAqwBYqrGKEs6EArQGpuT.jpg

Pobierz
  • 65
@eARLq3: @grzysztof: wklejam wszystkie okładki polskiego wydania,
znajomy twierdzi, że miał jakieś inne, pojedyncze, zbiorcze, ale gdy pokazywałem mu swoje tomy to przypominał sobie jedynie część ilustracji i historii, a więc nie wiem czy te zbiorcze istnieje czy to tylko kwestia jego nieprecyzyjnych wspomnień
antros - @eARLq3: @grzysztof: wklejam wszystkie okładki polskiego wydania, 
znajomy ...

źródło: comment_1608763543JJAYg6R8nlpEAPusdvBhBz.jpg

Pobierz
@grzysztof: @Evert: możecie się wypowiedzieć nt. kompletności tego wydania? Kumpel po zapoznaniu się z moimi tomami stwierdził, że zbiorcze jest mocno okrojone, prawdopodobnie pod kątem młodszego użytkownika, np. nie ma motywu śmierci wróżek czy kary wymierzanej maszyna do klapsów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@antros: Też miałem zbiorcze, bo tych okładek w ogóle nie kojarzę, ale klapsy wydaje mi się, że tam były.

Zajebista to książka. Mnóstwo czasu z nią spędziłem przez tą mnogość szczegółów i schematów ()

Jak znajdę w domu rodzinnym to dam znać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@antros: nie zliczę ile razy przeczytałam, po prostu leciałam w kółko. Jako dzieciak rysowałam bardzo dużo "inteligentnych" domków dla małych ludzików, od kiedy dostałam kilka z tych części stały się dla mnie ogromną inspiracją na parę ładnych lat (ʘʘ)