Wpis z mikrobloga

Mircy - otrzymuję na PayPala dolary. Pod PayPala mam podłączony amerykański rachunek dolarowy w Transferwise, dzięki czemu do tej pory przelewałem pieniądze bez żadnych opłat, przewalutowań, itp. Potem kartą Transwerwise doładowałem konto USD w Revolucie i robiłem zamianę na złotówki.

Niestety teraz PayPal wprowadził prowizję 3 proc. za przelew do Transferwise... Czy macie jakieś inne patenty na wypłacanie środków w USD z PayPala bez żadnych przewalutowań/prowizji? Mówimy o sytuacji, gdy osoba wypłacająca mieszka w Polsce i jest polskim obywatelem... Będę wdzięczny za pomysły

#paypal #transferwise #bankowosc #banki
  • 8
@JK91: Założyłem sobie Cinkciarza - tam jest doładowania portfela walutowego PayPalem. Rozwiązanie trochę lepsze, bo Cinkciarz pobiera 1,7 proc. prowizji zamiast 3 proc. jak to jest w przypadku PayPala. Potem USD, które mam na Cinkciarzu, mogę wymienić na PLN albo w tym serwisie, albo za pomocą karty wirtualnej doładować konto w Revolucie i tam zrobić wymianę. Z tego co testowałem, Revolut ma trochę lepsze kursy
@Przyczajenie: Wydaje sie zdzierstwo jak się same dolce przerzuca, jak konwertuję euro na dolce na Paypalu to po ich kursie tych dolców wychodzi tyle że różnica np. przy przelewie do Transferwise około tysiąca złotych to tylko kilkanaście zeta mniej niż jakbym wysyłał na konto złotówkowe. I tak jakaś opłata wiem, ale mi zależy by nie wypłacać na polskie konto w banku.