Wpis z mikrobloga

Mireczki przymierzam się do zakupu piły stołowej. Do tej pory miałem lidlowego parkside jakiegoś.
Nic nie działa. Już mam dosyć tej #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Budżet jaki na to przeznaczam to 2500 zł.
Zastanawiałem się nad kilkoma modelami, jednak oprócz recenzji na yt, nie mogę znaleźć porządnych rankingów.
DEWALT DE7485, BOSCH GTS 10J czy MAKITA MLT 100 to kilka o których myślałem.
Powiedzcie co tam ciekawego polecacie, z czego korzystacie.
Najbardziej zależy mi na powtarzalności kątów. + 230V.
#stolarstwo
  • 12
@kokosowygosc: mam Boscha. Jest ok
Wiadomo że musisz zrobić sanki bo to mega przydatna rzecz.
Rowki teowe równolegle do tarczy. Sanki chodzą idealnie.
Przykładnica mega sztywna, nie ma szans żeby drgnęła. Dewalt powinien prezentować podobny poziom.
Makite odpuść. Raz widziałem na żywo i żal że Makita firmuje taki szajs. Choć jest grono osób które mlt mają i chwała. Trzeba od razu zrobić swoją nową przykładnice itd.
@passtartowy masz dokładnie tego samego boscha? Jest to 500 zł około więcej od tego dewalta, ale jeśli jakość byłaby lepsza to jestem skłonny wydać więcej.
Szczerze to głównie o tym boschu właśnie myślałem. Zobaczyłem ostatnio wysyp ciekawych dewaltów i pojawiły się wątpliwości.
@Rinter no ten Dewalt faktycznie fajny, ale już przekracza mój budżet jaki na to zaplanowałem :)
@Karol4722 miejmy nadzieje, że udany zakup. Będzie super jak podzielisz się wrażeniami!
Tak się składa, że mam już przygotowany stół pod zabudowę piły :D
@kokosowygosc daj jakieś zdjęcie bo mecze się trochę żeby to wszystko jak najlepiej zaplanować. Długość stołu planuje na około 2m a szerokość na +-1m, tak żeby przykładnica mogła być maksymalnie wysunięta i żeby zostało jeszcze trochę miejsca. A no i sama Piła po lewej albo prawej stronie stołu.
Mam to zrobione dokładnie na te samą modłę. Jednak będę zmuszony przerobić tak aby piła była na samym środku przedniej krawędzi. Zmusza mnie do tego brak miejsca w warsztacie i tym samym utrudione cięcie gdy piła znajduje się w tej pozycji.
Kurde nadal zastanawiać będę się pomiędzy tym DeWaltem a Boschem w takim razie :D
Pewnie rzucę monetą ʕʔ
@kokosowygosc bierz dewalta. Regulacja prowadnicy równoległej to złoto. Prowadnica ukośna w każdej z nich nadaje się do śmietnika jeżeli oczekujesz precyzji. Pracowalem na wszystkich trzech i dewalt wygrywa bez cienia wątpliwości. Jako pierwsze warto od razu skrócić klin zabezpieczający przed kick backiem do wysokości lekko poniżej tarczy. Chyba, że chcesz używać górnego odciągu wiórów. Jak dla mnie bezużyteczny dodatek.