Wpis z mikrobloga

A więc zgodnie z życzeniem wołam osoby plusujące WPIS o pierwszej rundzie Merveille Fundambu w Łodzi.

Fundambu spędził rundę jesienną 20/21 w 1. ligowym Widzewie Łódź
- rozegrał 13 spotkań w 1 lidze (840 minut)
- strzelił jednego gola
- nie zdobył żadnej asysty
- zebrał 1 żółtą kartkę.

Oto kilka ocen opisowych fanów Widzewa:

Równia pochyła niestety. Początek świetny bo swoim luzem w grze zaskakiwał rywali, ale z biegiem rundy obrońcy wiedzieli jak go wyłączyć z gry, a i on spuścił z tonu

Wydaje mi się że dalej brakuje mu dobrego przygotowania fizycznego. Nie mówię że ma się stać schabem, ale musi czasami wygrać coś bark w bark i dać radę biegać cały mecz. No i czasami brakowało mu takiego, nie wiem, pragmatyzmu, nie każde podanie musi być ekwilibrystyczne. Talentu mu jednak nie brak i może jeszcze namieszać, a przynajmniej taką mam nadzieję, bo świetnie się go oglądało w pierwszych kolejkach.

Początek dobry, nawet bardzo dobry, potem słabiej. Co wynika pewnie z tego, że przeciwnicy przeczytali, że większość akcji przechodzi przez niego. Chłopak ma bardzo szybką nogę, ale czasem robi o 2 dryblingu za dużo. Dobry balans ciała, nie ustępuje i walczy do końca. Z drugiej strony dość wolny na dłuższym dystansie, slaby strzał i trochę za grzeczny. Brakuje mu takiego cwaniactwa i bezczelności moim zdaniem.

Pierwsze mecze mega dobrze, później trochę przygasł. Możliwe, że przez wirusa, bo był zakażony. Technicznie bardzo dobrze, wyróżnia się na tle innych piłkarzy pod tym względem. Czasem za dużo grał samemu i nie przynosiło to żadnych korzyści dla zespołu. Jego największym minusem jest fizyczność, byle dotknięciem przeciwnicy go powalali. Wszystkie takie pojedynki przegrywał.

Zazwyczaj dobre zmiany, stwarzał sytuacje i miał pecha że koledzy z drużyny nie wykorzystywali jego sytuacji. Czasami zaczynał w pierwszym składzie. Miał jeden dwa gorsze mecze, ale to oczywiście może zdarzyć się każdemu, co nie zmienia faktu, że jak na tak szybki przeskok to chłopak na pewno nie odstawał, a w pewnych aspektach np. drybling przewyższał ligę


Fundambu w tym roku skończył 21 lat.
#pilkanozna #weszlo
Pobierz rales - A więc zgodnie z życzeniem wołam osoby plusujące WPIS o pierwszej rundzie Mer...
źródło: comment_1608220048U7ZrD57oQwFXvMTNYQGd8m.jpg
  • 71