Wpis z mikrobloga

Mam problem z telefonem LG G3. Jakiś czas temu wyłączył się i nie chciał się uruchomić - pomyślałem, że to problem z baterią, bo od czasu kiedy go mam nie wymieniałem baterii, a ostatnimi czasy było już z nią źle i bardzo szybko się rozładowywała. Nie myśląc długo zamówiłem oryginalną baterię (z datą na niej z 2020r.) i myślałem, że to załatwi problem, ale tak się nie stało. Z początku telefon pokazywał logo LG i potrafił się wyłączyć przy bootowaniu systemu. Po jakimś czasie normalnie się włączał i działał, ale tylko przez jakieś 10-15 min i znowu się wyłączał. Próbowałem z jeszcze inną baterią (zamiennik greencell), ale przy tej wyłącza się już przy logo LG. System to LineageOS systematycznie aktualizowany.
Nie mogę nawet uruchomić telefonu w trybie awaryjnym czy recovery.

Co może być tego przyczyną? Można jeszcze uratować telefon czy już do wyrzucenia?

#mobile #telefony #problem #lgg3
  • 2
@DAbr0z: Niestety LG G3 słynął z dosyć dużej awaryjności. Problemem były pękające luty, skutkujące tym, że bardzo duża część telefonów zaraz po upływie gwarancji kończyła swój żywot.

Kilka lat temu, szukając rozwiązania takiego samego problemu, natrafiłem na jakimś zagranicznym forum, domowy sposób na ożywienie telefonu. Po jego rozkręceniu należało w miejscu gdzie znajduje się procesor (na metalową osłonę), położyć klika warstw dociętego papieru, a następnie skręcić telefon. Taki docisk sprawiał, że