Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam ponad 1.5 roku doświadczenia jako programista, za niedługo będę z pewnych powodów rezygnował i mam zamiar zrobić sobie przerwę na pół roku (planuje naukę Reacta, języka niemieckiego i skończenie studiów). Potem mam zamiar szukać pracy - większość ogłoszeń to wymagania w stylu minimum 2 lata doświadczenia, jak firmy, które piszą takie info w ogłoszeniach zapatrują się na taką osobę, która ma ponad 1,5 roku doświadczenia?

#programowanie
  • 9
@Hauleth: czyli przy aplikowaniu w ogóle się tym nie przejmować?

ogólnie wydaję mi się, że obecna praca jedyne co mi teraz daje to pieniądze i właśnie doświadczenie w CV. Mam wrażenie, że lepszym programistą będę jak odejdę i te pół roku poświęcę na naukę niż siedzenie tam i brak tej nauki
@ogib: To zależy od tego jaka to praca. W jednej możesz się dużo nauczyć, w innej będziesz co najwyżej stał w miejscu. Tutaj nie jestem w stanie Ci za bardzo pomóc. Jednak często to "X lat doświadczenia" to kretyńska metryka mająca określić jak bardzo się znamy, co jednak często nie ma najmniejszego sensu i zdarzało się, że były oferty pracy wymagające w danej technologii więcej lat doświadczenia niż ta technologia istniała
@Hauleth: słyszałem o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no wydaję mi się, że doszedłem już do ściany, mała firma, praktycznie żaden rozwój, ciągle to samo
Ja bym siedział i w międzyczasie szukal. Jak mialem rok i 10 msc doświadczenia to odpisywali mi często że "wymagamy dwoch lat". I jak sobie podkręciłem expa na dwa lata to nagle rekruterzy sami się odzywali nawet z tej firmy która tydzień wcześniej mi napisała że mam za mało expa.

Druga sprawa jest taka że też często korpo mają gdzieś to co robiłeś - ale masz expa. Przykład kolega z 3 letnim
xaro - Ja bym siedział i w międzyczasie szukal. Jak mialem rok i 10 msc doświadczenia...

źródło: comment_1607793830fYDCU1GirMWCTkcgpSLZOf.jpg

Pobierz
@non-serviam: generalnie wtedy byłem w ciężkiej sytuacji i jak mi drugi raz napisali to ciągnąłem rozmowę ale w międzyczasie napisałem do kilku osób które tam pracowały i mi napisały że #!$%@? firma jak oczekuje czegoś więcej

Więc ja skupiłem się na innych propozycjach
@xaro: nie ukrywam, że trochę mi wbiłeś klina ( ͡° ʖ̯ ͡°)

ale i tak myślę, że będę próbował, podobnie jak powiedziałeś wcześniej, sytuacja zmusza. zostało mi pół roku do końca magisterki i nie chce tego zawalić :D