Wpis z mikrobloga

Jakie debilne malowanie pasów, kogoś ostro #!$%@?ło.
- jestem czerwony: z mojej perspektywy zielony ma pierwszeństwo - po prawej stronie obrazka mój pas się kończy, po lewej zmieniam pas, na którym zielony już jest i muszę go przepuścić. Czy się mylę?
- jestem zielony - muszę ustąpić pierwszeństwa bo znak, ale komu? Przecież to mój pas. Więc jadę na pewniaka. Sytuacja jak na pasach rozbiegowych przy wjeździe na ekspresówkę, gdzie mam ustąpić pierwszeństwo, ale nie mam komu, np: https://goo.gl/maps/WR2uHuYAYxPuymCJ9
- jestem żółty - jadąc jak na obrazku muszę włączyć migacz w lewo, bo zmieniam pas.

Czy gdzieś się mylę?

#przepisy #prawojazdy #motoryzacja
ssauczo_pauczo - Jakie debilne malowanie pasów, kogoś ostro #!$%@?ło.
- jestem czerw...

źródło: comment_16077779568QD8KT1ODvvCLQgw8ioZbb.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ssauczo_pauczo: pojazd znajdujący się na rondzie ma w tej sytuacji pierwszeństwo przed wjeżdżającym na rondo. Trójkąty na jezdni i znak mówią - ustąp pierwszeństwa przejazdu. Linia przerywana u czerwonego w tym przypadku nie oznacza końca pasa. Jest na pierwszeństwie.
Czy gdzieś się mylę?


@ssauczo_pauczo: Tak, wszędzie.

jestem czerwony: z mojej perspektywy zielony ma pierwszeństwo - po prawej stronie obrazka mój pas się kończy, po lewej zmieniam pas, na którym zielony już jest i muszę go przepuścić. Czy się mylę?


@ssauczo_pauczo: Zielony nie ma pierwszeństwa, bo ma znak A7. Czerwony nie zmienia pasa. Nie każdy fakt przejazdu przez jakieś przerywane kreski oznacza zmianę pasa.

jestem zielony - muszę ustąpić pierwszeństwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ssauczo_pauczo: Narysowano linie ciągłą dla pojazdów znajdujących się na prawym pasie, żeby nie mogli zmienić pasa na środkowy i linie przerywaną dla tych po lewej stronie, żeby wiedzieli, że mogą przez nią przejechać.

Żółty nie musi włączać kierunku jeśli kontynuuje jazdę na rondzie (po swoim pasie, tutaj oba w lewo są jego). Włącza prawy jeśli z niego zjeżdża.
@ssauczo_pauczo Co do żółtego to nie jest zmiana pasa ruchu, gdyż zmiana pasa ruchu polega na zmianie go na biegnący obok równoległy do tego którym jedziemy. To jest zmiana kierunku jazdy w lewo zatem lewy kierunkowskaz jak najbardziej zasadny. Na rondach które mają jezdnie biegnącą dookoła wyspy taka zmiana w lewo przy wyspie nie istnieje ale tu jak najbardziej jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical:

To jest zmiana kierunku jazdy w lewo


No racja. Ale no Ty mówisz włącz kierunek, a @vans mówi nie włączaj xD

@ks2m: w tym mam problem, nie jestem pewny, czy muszę włączać. I nie jestem pewny, czy na zjeździe nie muszę, bo po prostu kontynuuję jazdę wyznaczonym pasem

@ks2m:

jakieś przerywane kreski oznacza zmianę pasa.


No to teraz trzeba szukać definicji wyznaczonego pasa ruchu i kminić, co te
@ssauczo_pauczo: Przepisy co do ruchu okrężnego są średniej jakości, a właściwie to ich nie ma, stąd wieczne gównoburze na temat choćby kierunkowskazów. Ale to nie z przepisami ty tutaj masz problem tylko z logicznym myśleniem i brakiem znajomości elementarnych przepisów, które jednak są proste i logiczne. Jeżeli ktoś nie zna dyspozycji znaku ustąp pierwszeństwa to sorry, ale oddawaj honorowo prawo jazdy i nie wsiadaj za kółko, bo jesteś zagrożeniem dla otoczenia.
@ssauczo_pauczo Nie mam wpływu na to co twierdzą inni. Na tego typu rondzie na zjeździe nie musisz włączać prawego bo nie ma tam zmiany kierunku jazdy w prawo. WORDy niby to rozumieją ale nie do końca. Prawidłowo wymagają wyłącznie prawego na zjeździe na rondach klasycznych, czyli takich które mają jezdnie biegnącą dookoła wyspy - jazda tą jezdnią dookoła to jazda bez zmiany kierunku jazdy a każdy zjazd z tej jezdni to zmiana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: @ssauczo_pauczo:
Fakt, na tym rondzie mamy wyznaczone kierunki ruchu i trzeba pokazać kierunek w lewo, a w prawo nie trzeba. Mój błąd. Też mam wiele zastrzeżeń do organizacji ruchu w niektórych miejscach. Infrastruktura powinna być intuicyjna.