Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy, bo przekopałem już cały internet i nie znalazłem odpowiedzi :(

Potrzebuję do projektu, nadajnik który po naciśnięciu przycisku wyśle sygnał do odbiornika, który będzie podłączony do NodeMCU v3 (i tutaj będę wstanie odczytać, że przycisk został naciśnięty).

Kupiłem w zestawie nadajnik i odbiornik MX-RM-5V, jednak aby przesłać sygnał obie części muszą być podpięte do mikrokontrolerów (chyba że da się to jakoś inaczej zrealizować, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi).

Jak mogę zrealizować taki przesył sygnału (bez mikrokontrolera przy nadajniku) do odbiornika podłączonego do nodemcu? Jakie części kupić, lub czy da się zrealizować to na tym co mam?

Proszę o pomoc :)

#elektronika #elektrotechnika #elektroda #elektronikadiy #majsterkowanie #iot
MMG- - Potrzebuję pomocy, bo przekopałem już cały internet i nie znalazłem odpowiedzi...

źródło: comment_1607698904edr0UMh0tM9SiDzZWnn9x5.jpg

Pobierz
  • 7
@MMG-: Jaki sygnał chcesz przesyłać? Ten z botlandu ma 4 przyciski w pilocie i 4 wyjścia na module. Czyli wykryjesz naciśnięcie każdego z tych przycisków.
@MMG-: Szukaj nadajnika który obsługuje transmisję OOK. Podaj stan wysoki. Będzie ok ;) Czyli taki najprostszy jaki jest. Po podaniu 1 na nadajniku powinieneś mieć 1 na odbiorniku :)