Wpis z mikrobloga

Od razu mówię, że jestem zielony jeżeli chodzi o tworzenie grafiki, ale chciałbym się nauczyć pewnych rzeczy i potrzebuję, żeby mnie ktoś pokierował od czego zacząć.
A więc tak. Tworzę modele 3d w Zbrush, następnie je drukuję na drukarce 3d i teraz chcę stworzyć jakąś grafikę żeby ją wydrukować na papierze do kalkomanii i przenieść kalkomanię na ten wydruk 3d.
Jakiego programu najlepiej użyć do stworzenia takiej grafiki? Potrzebuję narysować obrys tego modelu 3d (najlepiej jakby można było to zrobić automatycznie z pliku z modelem 3d) i w tym obrysie obiektu stworzyć jakąś grafikę, pokolorować go, narysować jakieś wzory, może wrzucić w to jakieś zdjęcie itp.
Powtarzam jeszcze raz, jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o programy typu photoshop, illustrator czy inkscape. Potrzebuję jakiegoś najprostszego programu żeby najłatwiej zrobić to co powyżej i jakiś tutorial do takich rzeczy. W inne zastosowania grafiki narazie nie chcę wchodzić, wystarczy mi to co opisałem. Pomoże ktoś?
#grafika #digitalpainting #grafikakomputerowa #photoshop #illustrator
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fdsgvf-vfdbd: mogę pomóc bo i pracuje jako grafik i mam doświadczenie w pracy z drukarką 3d, oraz modelami 3d i programami.
Wyjaśnij mi jedno.
Problem jaki napotkałeś - to jakieś trudne do odwzorowania malowanie wydruku, że chcesz, jak rozumiem, wydrukować to na kalce, w potem jakoś wyginając ten papier, ułożyć go tak żeby przerysować?
Jakie zgięcia na model? Jest to powiedzmy jedno zgięcie wertykalne bądź horyzontalne czy więcej? Bo może łatwiej
  • Odpowiedz
@caribbean: nie, to będą bardzo proste modele, nic nie trzeba będzie skomplikowanie ciąć. Model będzie tylko lekko zagięty, powiedzmy coś w rodzaju szklanki i na jej połowę nakleić kalkę z grafiką. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem. Chcę np. mieć odwzorowane kształt tej szklanki w rzucie "z przodu" w programie typu illustrator i pomalować to w tym programie, następnie wydrukować to na drukarce laserowej na papierze do kalkomanii, wyciąć i przykleić na
  • Odpowiedz
@fdsgvf-vfdbd: no to każdy program w zasadzie ;p rzut z przodu - to będzie płaska powierzchnia, w formie walca.
Rysujesz co tam chcesz, drukujesz i przyklejasz. Chodzi Ci o to że nie umiesz obsługiwać programu żadnego?
To nie takie trudne, wejdź na pepper jak nie umiesz i jest masa darmowych kursów z adobe jak nie umiesz i musiałbyś się podszkolić z obsługi. Illustrator jest darmowy, jak nie to Inkscape, ale to
  • Odpowiedz
@caribbean: no właśnie chodzi mi o to, że nie umiem żadnego z tych programów obsługiwać, a też nie chcę uczyć się rzeczy niepotrzebnych mi do tego co chcę zrobić. Nawet nie wiem jak szukać po hasłach żeby znaleźć to co mnie interesuje.
Pytanie jeszcze jak zrzucić ten rzut przodu z modelu 3d? Czy jest coś takiego możliwe, czy będę musiał rysować to jakoś w illustratorze czy inkscape?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fdsgvf-vfdbd: ale z przodu szklanka, wygląda jak prostokąt.
Napisałeś że szklanka, model wygląda inaczej?
Więc nic nie musisz przerzucać, odpalasz program i rysujesz po prostu co tam chcesz.
Nie wiesz czego szukać - wersja trial Illustrator w google, albo inkscape i narzędzia po bokach masz do rysowania i tyle. Poważnie to nie programowanie ;d
  • Odpowiedz
@caribbean: nie no, szklanki mają różne kształty są rozchylane do góry, węższe na dole, pękate itp. a czasami i mają róźne dziwne kształty. A jak wstawić np. jakąś grafikę żeby mi dopasowało do tego kształtu co narysuję? Albo jak robić jakieś wypełnienia z łagodnymi przejściami kolorów? Wiem, że to pewnie podstawy, ale jestem zupełnie zielony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fdsgvf-vfdbd: a więc tak. Jasne powiem Ci, tylko musisz zrozumieć że będzie powstawał u mnie dysonans przez pytania dla mnie takie rzędu: jak się pisze na klawiaturze, a jak zakłada słuchawki na uszy żeby dobrze grały.

A więc, musisz najpierw powiedzieć, czy chcesz kleić cały obiekt dookoła, czy nakleić jakiś wycinek na jakieś miejsce modelu.
Wymierzysz sobie rozmiar na jakim będziesz kleił, i w programie ustawić wielkość dokumentu na ten rozmiar.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fdsgvf-vfdbd: znaczy pisz jak czegoś nie będziesz wiedział to Ci wytłumaczę po prostu na początek popatrz w ogóle jakie narzędzia są i jak programu używać, bo o czym gadać ;d albo pisz na wykop żeby ktoś Ci zrobił
  • Odpowiedz