Wpis z mikrobloga

Dzień Dobry :) Piszę do Was z jednym interesującą mnie sprawą. W najbliższą sobotę mam kolokwium na platformie Moodle. W związku z tym mam kilka pytań. Czy możliwe jest korzystanie (w czasie rozwiązywania testu) z jakichś swoich notatek, skryptów na tym samym komputerze (tylko w innym oknie)? Czy raczej wykładowca może zablokować taką opcję w ustawieniach testu (nie mówię tutaj o zmianie karty, bo to raczej nie będzie możliwe). Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, bo nie wiem, czy mam szykować sobie podczas testu drugiego laptopa (albo komputer) z notatkami, którymi mógłbym się posiłkować w trakcie kolokwium? Liczę na Waszą pomoc :)
#studbaza #studia #moodle #help #sciaganie #pytanie
  • 10
@kacper8529: Często się pojawia tutaj to pytanie, możesz robić co chcesz - przełączać okna przeglądarki, otwierać dokumenty itd., czasami jedynie opcja kopiowania tekstu z testu jest zablokowana. Najwygodniej działa się na 2 monitorach, ale możesz też skorzystać po prostu z drugiego lapka. Mniejsza szansa, że sobie zamkniesz test przypadkowo czy coś xD
@konsul543: Gdzieś się spotykałem z opiniami, że wykładowca może to jakoś poblokować itd. Pamiętam, że jak robiłem test z anglika, to otworzył on mi się w osobnym oknie i tam nie mogłem np. otwierać innych kart, ale już drugie okno w przeglądarce swobodnie działało :D

@KrzywdaBolesna: Czyli lepiej jest szukać czegoś w swoich notatkach na drugim lapku, niż tego samego szukać po necie na laptopie, gdzie jest test? :)

@
@KrzywdaBolesna: Jeszcze myślałem o tym, żeby ktoś siedział ze mną w pokoju i mi dyktował wiadomości z moich notatek, ale to może być bardziej czasochłonne, bo jeśli sam czytałem swoje notatki, to łatwiej (i szybciej) będzie mi coś tam znaleźć, niż osobie, która się z tym zapozna pierwszy raz..