Wpis z mikrobloga

Ja myślę że tylko o to się tutaj rozbija. Moim zdaniem przesadzone, szkoda mi tego rumuna który pewnie będzie miał teraz zniszczone życie. Na logikę, raczej umyślnie nie rozwalił byś sobie życia i kariery dla pojedynczej odzywki rasistowskiej. Ale będzie wojna o to, oj będzie.

#mecz #rasizm #neuropa #4konserwy #ligamistrzow
źródło: comment_1607467643hz9brL0nyLD9mdMihlDK3J.jpg
  • 18
@MackaCthulhu: Wiemy co zrobil - zidentyfikowal osobe po jej kolorze skory, gdzie k****a no nie oszukujmy sie jednak kawal historii wskazywanie osoby po jej kolorze skoryy oznaczalo segregacje rasowa. W chacie niech sobie nazywa to jak chce i nikt sie nie obrazi ale to jest mecz Ligii Mistrzow xD No miejmy jakies standardy.
@prezeskuliziemskiej: Dokładnie o to tu chodzi, jestem prawie pewny, że ten sędzia powiedział to bez żadnego rasistowskiego podtekstu, jednakże od profesjonalnych sędziów wymaga się trochę więcej niż od sędziego z polskiej okręgówki.
@zieliiii: ja tez jestem pewien, ze nic zlego nie mial na mysli. Tylko ze szacunku do osob o czarnym kolorze skory nie wskazujemy jej, identyfikujemy po kolorze skory. Co innego tez jak robisz to w domu, w glowie, etc - trudno - ale to jest mecz Ligii Mistrzow gdzie glownym haslem jest "Nie dla rasizmu", a gosc nawet jesli przypadkiem wali tekstem jak z epoki kolonialnej, gdzie tak jak juz pisalem
@djtartini1: nie, nie mozesz tez powiedziec gruby, stary, niski bo jest to nieuprzejme. nie mowi sie tez Ej Rudy, tej blondyna, hej skosnooki, ej Polaczku, Niemiaszku, Mongole. Dodatkowo wksazywanie koloru skory wiaze sie tez z kilkuset letnia historia segregacji rasowej. Miej troche rigczu i to zrozum, a jak nie rozumiesz to uszanuje moze to jak inne osoby nie chca byc nazywane.
@Rafaello91: A czy sędzia robił portret pamięciowy , czy ta osoba stała kilka metrów od niego? To tak jakbym ja wskazał na ciebie i powiedział do sedziego: „ten chudy”. Plus przez kilkaset lat takie coś miało związek z segregacja rasowa. W Rumunii gdzie jej nie było niech mówią jak według nich jest ok, ale to był mecz ligii mistrzów
@prezeskuliziemskiej: A była ta segregacja rasowa we Francji? Czy gdzieś w Europie? Czy ten Senegalczyk to potomek niewolników? Nie można używać słowa czarny bo 'segregacja rasowa' więc zastanawia mnie jak przechodzą takie nazwy jak 'Black Lives Matter' czy 'Black History Month'. Tutaj już określenie czarny w stosunku do osoby pasuje?