Wpis z mikrobloga

Gre kupie, przejdę nie raz i wsiąkne na pewno bo jestem fanem i Wieśka i cdpr i cyberpunka, ale niezmiennie bawią mnie takie teksty profesjonalnych recenzentów:

Jakiekolwiek wątpliwości odeszły, zastąpione już tylko podziwem, gdy doszedłem do wyboru genitaliów (brak, damskie, męskie, męskie obrzezane, z czego dwa ostatnie również z regulacją długości) czy choćby kształtu... sutków. I tak, wiem, że twórcy wspominali o tym, ale jednak zobaczyć to na własne oczy... To wspaniałe, jaką swobodę dali nam twórcy, jednocześnie uwzględniając osoby trans i niebinarne.
-Na ekranie

Thankfully, your character’s gender is not tied to your choice of genitals. You can create a dude with a vagina or a lady with a penis, that’s no problem. But because of everything else about how the game handles trans identity, this hardly feels like the progressive step it should be. Rather than just letting you pick your pronouns independently of all your other character creation choices, your pronouns are assigned based on your selection of voice: Pick the “feminine” voice and your pronouns are she/her, and vice versa. (There are no nonbinary pronoun options.) As a trans woman with a voice that many would not describe as “feminine,” this direct linking of gender identity to having a voice that sounds “masculine” or “feminine” feels weirdly essentializing.
Polygon

#!$%@? ze błędy, to nic że wycieli sporo funkcjonalności, to co że premiera przekładana 3 razy, a dalej gra nie gotowa, najważniejsze że mozna zrobic babe z penisem.

Z drugiej strony to co ze mozna zrobic babe z penisem, dajcie więcej opcji niebinarnych bo całe 17 osób niebinarnych które kupi gre i będzie chciało grać sobą i wybory w grze traktuje tak powaznie jak swoje życie, nie będzie moglo tego zrobić :D

Niektórym recenzentom nie powinno schodzić embargo. Nigdy

#cyberpunk2077 #lgbt #gry #ps4 #ps5
  • 3