Wpis z mikrobloga

@korporacion: widziałem, oglądałem w miarę na bieżąco. Mało tego, dziś po obejrzeniu tego jakiegoś pościgu (jechali autem za jakimiś motorami) postanowiłem kupić pre-order swojej dziewczynie xD

@AsymmetricGentleman: daj proszę znać jak to działa w ruchu i czy niewielkie przeszkody jakoś znacząco wpływają na zasięg. Czytałem w necie, że w przeciwieństwie do tradycyjnych satelit tej od starlinka nie trzeba (nawet się nie da) nakierować na satelitę - na tym najbardziej mi
daj proszę znać jak to działa w ruchu


@newerty: nie działa w ogóle, starlinki na razie są przypisane do lokacji i poza nią nie będzie działać bo za mało satelitów. A co do kierowania anteny to robi to chyba sama, nie musisz robić tego ręcznie
A co do kierowania anteny to robi to chyba sama, nie musisz robić tego ręcznie


@Areooo51: jak sam przecież talerz który dostajesz nie jest odbiornikiem kierunkowym a i nie posiada żadnych części ruchomych (u mnie mówią na to stabilizatory), które ustawią antenę w odpowiednim kierunku. Poza tym nadajniki Starlinka są na niskiej orbicie i dosyć szybko przemieszczają się względem nieruchomego odbiornika na Ziemi - w przeciwieństwie do satelit np. Marlinka który
@krzych0: no stary ja już od kilku miesięcy mam przygotowany plan gdzie zamocować antenę od Starlinka, którędy kable ciągnąć i gdzie otwory na przewody robić.

Nawet mam w głowie taki plan aby za jakąś niewielką opłatą (w końcu koszt anteny mi też musi się jakoś zwrócić xD) udostępniać neta innym na statku.

Mam tylko nadzieję, że abonament nie będzie płacony cały rok a tylko w miesiącach w których używam/wykupię dostęp. Bo