Wpis z mikrobloga

Witam, jak najlepiej rozlozyć zbrojenie nna moich ławach. Mam pręty 12m długości i chcialem zacząć kręcić belki i teraz pytanie do fachowcow:

ktore odcinki zrobić dlugie na 12m, czy jak logika amatora podpowiada, że te najdluzsze :p ttlo ze sciany mają.12,69. Czy moze jednak zaginać pręty jakoś w duze L 4m/8m i ukladac je w narożach i lączyc je na odcinkach prostych na scianach.

Wydajw sie latwe ale jak chce sie za.to zabrać to się komplikuje.

#lawyfundamentowe #budujzwykopem #budownictwo #inzynierbudowlany #kierownikbudowy
M.....e - Witam, jak najlepiej rozlozyć zbrojenie nna moich ławach. Mam pręty 12m dłu...

źródło: comment_1607352682YpRG7MJqHxIdiqmFtpOVoi.jpg

Pobierz
  • 44
@Master_of_Bukakke: Hmm, rozumiem. W takim razie rysunek, który załączyłem pokazuje jak powinny wyglądać łączenia. Na długość też masz pokazane. Jak dla mnie to koszt stali na łączenia nie jest jakoś szczególnie duży więc robiłbym w krótszych odcinkach. Zakład prętów w każdą stronę min 40 średnic pręta czyli jeśli masz fi12 to min po 48cm w każdą stronę.

O ile do ziemi można jeszcze zrobić długie na 12m i trochę pomęczyć się
@Whys

Widziałem Twoje wpisy. Ppdpowiesz coś dodatkowego o zbrojeniu ław. Może masz linki do dobrych materiałów pdf zeby wydrukować typowe połączenia narożne L i typu T

Chlopaki duzo juz napisali ale może inna głowa ma inne podejście do tematu. Dzięki
@Master_of_Bukakke: Temat obszerny i za dużo by pisać. Literatura (mam tu na myśli tą "fachową", a nie jeden akapit na stronie internetowej, czy wątek na forum "samozwańczych budowlańców") może być dla Ciebie problematyczna w odbiorze. Jeżeli masz jakieś konkretne pytanie lub wątpliwości to chętnie pomogę. Jeżeli chcesz porozmawiać obszerniej to tel. Możesz też napisać "wiadomość prywatną".
@Master_of_Bukakke: Teoretycznie w belkach strzemiona powinny być zamykane od góry ze względu na możliwą utratę otuliny podczas pożaru oraz osłabienie zakotwienia w momencie obciążenia belki i jej zarysowaniu w dolnej strefie rozciąganej. Słupy za to nie powinny być zamykane na jednej krawędzi. Pytanie tylko jaka ekipa po ustawieniu na kozłach zbrojenia będzie Ci obracać każde strzemię?

// Ty o zagięciach napisałeś, a ja o ustawieniu strzemion. Niech dobrze zwiążą drutem i