Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zachęcony wpisem @EvilToy

https://www.wykop.pl/link/5833093/#comment-85285835

stwierdziłem że obejrzę sobie jeszcze raz nowe "Ghostbusters" z 2016 jako #filmnawieczor w ramach #chimeryczneseanse

jeśli są spoilery, nie martwcie się, nie warto tego oglądać ( ͡ ͜ʖ ͡)

Przecież ten film jest tragiczny, ocena 3/10 to i tak wysoko...

STEREOTYPY i RASIZM:

- Patty jest tak stereotypową Afroamerykanką, że aż boli - androgeniczna uroda, krótkie włosy, tusza, śpiewający angielski, prostoduszność

- Holtzmann, genialny naukowiec, w większości przypadków rzuca pojęciami fizyki/mechaniki klasycznej i kwantowej, a zachowuje się jak stereotypowa blondynka (a śpiewający taniec z palnikami, żenada jakich mało)

- Erin, pani doktor która ma problemu w pracy bo kiedyś napisała książkę o duchach i widziała zjawę w dzieciństwie, oczywiście nikt jej nie uwierzył

- Abby, inteligentna to musi być gruba i w okularach :-)

- Sekretarek, miał być śmieszny a wyszedł dramat, pomijam, że oryginalna sekretarka (hahaha odwróćmy rolę, będą teraz naukowczynie i facet od telefonów) może była pierdołowata, ale dobra dusza i pocieszny nerd - pomijam fakt że w ramach walki że stereotypem, zatrudnili ładnego faceta, bo był ładny, głupi i fajtłapa, ale przystojny - czyli tępą blondzie z dużym cycem bo ładna i jedyna się zgłosiła?

HUMOR

poziom podstawówki, zamiast poślizgnięcia się na skórce od banana, na zielonym glucie

(ogólnie nawiązania do glutoplazmy bardzo słabe, w większości powodujące obrzydzenie)

Na ponad dwugodzinnym seansie, rozbawiły mnie aż dwa (!) : komentarz po nieudanym skok Patty na koncercie i żart Jilian o prezydencie-roślinie

AKTORZY

dobrani z łapanki, nawet aluzja "Nie boję się duchów" taksówkarza, w tej roli Dan Aykroyd, beznamiętna i wywołująca uśmieszek ironii

NAWIĄZANIA

słabe, infantylne, niewyjaśnione - jestem fanem serii więc zauważyłem większość już na pierwszym seansie , ale moja różowa przegapiła chyba połowę (dla niej oryginalni Pogromcy to film jeden z wielu)

Fakt krzyżowania promieni Holtzmann rzuciła od niechcenia, piankowy marynarz czy duch (Zielony Grubas) tak samo, wyskakują ni z gruszki ni z pietruszki

Efekty specjalne jak na rok 2016 są mocno pretensjonalne, końcówka jest TRAGICZNA (ten lot po Abby wywołuje salwy śmiechu ale takiego politowania), no i te białe włosy na koniec? WTF??

#ghostbusters #pogromcyduchow #film #komedia #duchy #humorzrynsztoka