Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 191
Witam wszystkich domowych majsterkowiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj na warsztat wrzucamy stół z roku 1963 z legendarnej krajowej fabryki meblowej w Rzeszowie (tak przynajmniej rozszyfrowaliśmy z etykiety pod spodem).

Plan jest taki, aby przeszlifować blat, przeszlifować nogi, górę przelecieć lakierobejcą w kolorze jasnego dębu, a nogi i stelaż pomalować na biało, aby mebel nabył skandynawskiego pazura ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zabieram się do pracy, efekt mam nadzieję wieczorem

Zapraszam do obserwowania tagu: #domowareanimacja i obserwowania profilu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Wszystkich plusujących zawołam do wpisu z efektem końcowym.

#meble #diy #zrobtosam
blunch - Witam wszystkich domowych majsterkowiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj na warsztat w...

źródło: comment_1607162434o2I5bRyLaTYvTchNoooMKy.jpg

Pobierz
  • 31
@blunch: zawołaj proszę
Jakie gradacje ziarna papieru stosujesz przy takim szlifowaniu?
Mam do przerobienia/przemalowania stary stołek/zydel w góralskim stylu i zastanawiam się od jakiego papieru zacząć i na jakim zakończyć...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@G00LA5H: gradację początkowa dobierasz w zależności od stanu mebla. Jeśli są głębokie rysy to wybierasz agresywniejszy 60 czy nawet 40. Zwróć uwagę że im silniejsza (niższa gradację) tym dłużej będziesz musiał kolejna gradiacja pracować aby wyrównać ubytki po agresywnym papierze.

Jeśli nie ma głębokich rys to wystarcza kolejność 80 - 120 - 180 i opcjonalnie 220 jeśli zależy ci na mocno gładkiej powierzchni.

Oddzielna sprawa to farby i lakiery, którym jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dashta: @pablo397: ok dzięki, próbowałem wkrętarka z nakładka, ale rozładowywała się momentalnie a potem ręcznie i nie jestem zadowolony z efektu. Może zakupie taka szlifierkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dashta: potraktuj to jeszcze odszarzaczem do drewna - markowy remmers 2,5 litra kosztuje koło 100 zł a efekty będą świetne. Zagruntuj porządnie przeciwko siniznie, daj że dwie warstwy oleju i będziesz miał pełny stół którego znajomi ci będą zazdroscic
@blunch: Jeśli chodzi o ten mebel to właśnie najgorszy jest w nim kolor, oczywiście kwestia gustu ale dla mnie o niebo lepiej wyłby kolor ciemny. Oczywiście to jest chyba okleina więc nie wiem czy da sie coś z tym zrobić ale wołaj. Ciekawym pomysłem byłoby jeszcze przyklejenie czarnej szyby na te dwie połówki i na te deski w środku.