Wpis z mikrobloga

No to pora na drugi wpis z tagu #rzadkiegry, do którego obserwowania oczywiście zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pokazuję w nim kolekcję swoich rzadkich wydań gier i gadżetów z nimi związanych. Wszystko dokładnie opisuję - tłumaczę za ile kupiłem, ile jest teraz warte i tak dalej.

-------------------------------------

2. Dark Souls 2 HMV Limited Edition

Dziś mam do pokazania limitowaną edycję Dark Souls 2, którą wyprodukowano jedynie w 2000 egzemplarzach na Xboxa 360 i PS3. Każda kopia ma swój unikalny numer - od 1 do 2000 rzecz jasna. To wydanie zostało stworzone we współpracy z brytyjskim sklepem HMV i tylko tam można było je nabyć w momencie premiery gry w 2014 roku. Od "zwykłych egzemplarzy" sprzedawanych w Europie różni się przede wszystkim japońską grafiką na okładce i wspomnianymi wcześniej numerami. Aktualnie nie udało mi się znaleźć na eBayu żadnej kopii (nawet używanej), a na Allegro tym bardziej, więc sami możecie wywnioskować, że to bardzo rzadkie wydanie :)

Ile jest wart ten przedmiot?

Pod koniec 2018 roku na eBayu była jedna kopia wystawiona za około 300 zł (w przeliczeniu). Myślę, że teraz jest warta co najmniej 500 zł (w idealnym, nienaruszonym stanie jak moja), bo nie można jej znaleźć dosłownie nigdzie. W zasadzie mogę dyktować ceny, co oczywiście nie oznacza, że ktoś zdecyduje się na zakup. Niemniej jednak jest wielu poważnych kolekcjonerów gier z serii Dark Souls, więc myślę, że nie byłoby większego problemu z ewentualną sprzedażą.

Ile za niego zapłaciłem i jak go zdobyłem?

Śmieszna sprawa, bo tę kopię udało mi się kupić we wrześniu 2018 roku na Allegro za... 49 złotych. Przeglądałem aukcje w poszukiwaniu czegoś ciekawego i akurat mi się poszczęściło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zawsze - jeśli macie jakieś pytania to śmiało zadawajcie je w komentarzach.

#gry #grypc #ps4 #ps5 #xboxone #xone #xboxseriesx #playstation #xbox #pcmasterrace #darksouls #darksouls2 #darksouls3 #demonssouls #xbox360
kacper3355 - No to pora na drugi wpis z tagu #rzadkiegry, do którego obserwowania ocz...

źródło: comment_1607099513EkELBVbN9rUZDQcojCYWzL.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
Miałem tą edycję, kilka lat temu gdy kupiłem sprowadzanego X360. Sprzedałem potem za 30zł, dopiero po czasie dowiedziałem się że to limitowana edycja (,)
Zawsze miałem łeb do interesów
  • Odpowiedz
@kacper3355: polecam polować na "Silent Hill Shattered Memories" na PS2, gra jeszcze niedawno była białym krukiem, zwłaszcza anglojęzyczne wydanie, europejskie wersje można dostać za 200-300zł, ale anglojęzyczne jest warte konkretne pieniądze... obecnie krąży po internecie tylko parę egzemplarzy, ale gdzieś tam w komisach na świecie musi być ich zdecydowanie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz