Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do obeznanych w #barylkakrwi
Chciałam kiedyś oddać krew, ale pielegniarka powiedziała że mam żyły grubości mniej więcej igły którą chcielibyśmy mi wbić i nie ma szans i w ogóle była niemiła że jej czas marnuję.
Czy nie ma możliwości użycia jakiejś cienszej igły, nie wiem, dziecięcej (wiem że dzieci nie oddają krwi ale może do transfuzji czy cos?)? Znacie ośrodek z Malopolsce gdzye by mi tak zrobili? Od ściany odbiłam się na Rzeźniczej w Krakowie. Niby pierdoła ale zawsze zazdroszczę innym że mogą w taki sposób pomagać
  • 11
Niby pierdoła ale zawsze zazdroszczę innym że mogą w taki sposób pomagać


@rudelusterko: i o to chodzi, lubimy pomagać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie znam się, ale się wypowiem, j.w. idź jeszcze raz, może trafisz na inną pielęgniarkę, może innej żyły sama poszukaj i zasugerujesz im.
@rudelusterko: z żyłami bywa różnie i nie warto się zniechęcać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wystarczy lekki stres i potrafią się tak schować że są prawie nie do znalezienia.

Mi któregoś razu dosłownie wystrzeliła igła i oddałem tylko 5ML.
Zawsze się upierałem na lewą na lewą i to był mój błąd.

Któregoś razu poszedłem i mówię wybierajcie co chcecie traf chciał że trafiło na prawą i była jeszcze
@rudelusterko zawsze możesz próbować na wrocławskiej, w wojskowym, ale ostatnio znajomy też został odrzucony, bo jemu akurat za słabo żyły w ogóle widać :( ps. Tak z ciekawości, czy mając cieńsze żyly nie ma jakiegoś większego ryzyka zatoru żył czy innych problemów układu krwionośnego?
  • 1
@Salido dzwonilam do szpitala Zeromskiego i do wojskowego z zapytaniem czy podejmą się pobrania z cienkich żył, powiedzieli ze mam sie nawet nie fatygować :( za to jedna babeczka mi polecila żebym kupila sobie taką piłeczkę do sciskania - pompowanie delikatnie rozszerza naczynia krwionośne i jest szansa że przy regularnym ćwiczeniu żyły się delikatnie rozciągną i wyjdą na wierzch