Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@shitman6: Jak wynika z analizy money.pl, w listopadzie umarło już ponad 56 tys. Polaków. To kolejny miesięczny rekord. I tylko część z nich zmarła z powodu COVID-19 i chorób współistniejących. Liczba ukrytych ofiar epidemii wynosi już ponad 28 tys.

Od 36. do 48. tygodnia tego roku (czyli od poniedziałku 31 sierpnia do 29 listopada) umarło 141 tys. Polaków. Rok temu w analogicznym okresie umarło 98 tys. Polaków. Różnica to 43 tys.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: #!$%@?, przecież było mówione od ponad roku, że to nie covid będzie głównie zabijał tylko zawalona i niewydolna służba zdrowia

@CosyGrave:

#!$%@?, ale ja to wiem. Tylko, że ta służba zdrowia bywała już zapchana nie raz, a rząd takiej histerii nie odwalał.
@shitman6: Jak #!$%@? lekarz ogląda pacjenta przez zdjęcie wykonane telefonem to się nie dziw. Mój dziadek umarł w tej #!$%@? umieralni. Nie ma #!$%@? wirusa. Poszedł do szpitala w środę a PIERWSZY raz lekarz zajrzał do niego w PONIEDZIAŁEK. Jak już był pod respiratorem. Bo miał nie leczone zapalenie płuc. W piątek zmarł. Od środy do poniedziałku dostawał kroplówki nawadniające. A skąd wiem ze tak było? Lekarz który tam pracuje jest
@zieloniutkazielonka: Niestety u nas też był problem. Chcieliśmy Babcie do Mińska do szpitala zawieźć, ale okazało się, że nie przyjmą jej, bo oczywiście przerobili ten szpital na covidowy, więc trzeba było zawieźć ją aż do Węgrowa. Oczekiwanie na karetkę też wydłużyło się do godziny, dwóch nawet (zastanawiam się co w przypadku, gdy ktoś będzie miał udar). Niestety Babcia nie dała rady już przetrwać podróży i pozostała ogromna złość i ból przez