Wpis z mikrobloga

Nie no to już jest jakieś foliarstwo ze strony fanów #intel czasami xD Oglądam sobie jakąś recenzję nowego Macbooka od #apple z M1 i gościu w komentarzach pisze, że lubi jak go procesor grzeje xD i że w ogóle ten nowy M1 to do dupy jest skoro intel na 14nm (!!!) prawie go pokonuje, nie wiem czy to miała być obelga w kierunku Intela czy pochwała.
  • 24
  • Odpowiedz
@Need: W ogóle to prawie dogania ale potrzebuje do tego cztery razy więcej prądu XD na lapku z zasilaniem na baterii zabrakło by prądu żeby benchmark skończył robotę XD
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Po co, to nie jest ARM zaprojektowany w specyficzny sposób? Motorole 040-060 też nie potrzebowały chłodzenia. Mogę ci za to dać mnóstwo linków do tego, jakie Maki z M1 są kijowe, chcesz? xD
  • Odpowiedz
80 w stresie to mało w Airze?


@xandra:

Nie powiedziałem, że Air się nie grzeje w ogóle tylko na bazie testów, które oglądałem nie jest tak źle, tym bardziej biorąc pod uwagę brak wentylatora. Foliarstwem jest natomiast gadanie, że ktoś lubi temperatury w laptopie, to jest bzdura, jedna z najgorszych rzeczy w laptopie to jest gorący lotniskowiec pod twoimi dłońmi. Poza tym te Macbooki mają świetne baterie, u mnie żeby laptop
  • Odpowiedz
@xandra: Ja mogę dać ci linki do dowolnego laptopa jaki jest w sprzedaży w których ktoś opowiada jaki jest #!$%@? ¯_(ツ)_/¯ wynika z tego tylko tyle że zawsze ktoś będzie niezadowolony
  • Odpowiedz
@Need: Oki. Tu akurat się zgadzam. Argument z dupy.

@asdfghjkl: Do tylu wpadek to na pewno nie, lecimy:

Minęło już trochę czasu od premiery Maków z M1 i Big Sur. Jak zwykle Apple zamiast płacić tłumom Chińczyków trzymanych w piwnicy, by testowali za miskę ryżu soft i sprzęt, firma zatrudniła do betatestów fantów ogryzków, którzy jeszcze sami za to zapłacili. Genialne rozwiązanie. Co więc poszło źle? Chyba łatwiej wymienić co
xandra - @Need: Oki. Tu akurat się zgadzam. Argument z dupy.

@asdfghjkl: Do tylu w...
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Nie smutne, świetnie się bawiłam udowadniając jakie maki z M1 to porażka xD Zajęło mi to ok 2h, i to były bardzo fajne 2h xD I to nie ja przepindoliłam 5-6k na zabawkę w fazie betatestów, zarobienie takiej kwoty to znacznie więcej niż 2h ;)
  • Odpowiedz
@xandra: Dla mnie super, że to wypisałaś, bo sam rozważam zakup. Piszesz o wadach, ale niestety rynek laptopów nie wygląda tak różowo. Na przykładzie mojego Asus z przed lat, z górnej półki problemy z wifi i bluetooth dla mnie też normalka od początku, gniazdo jack nie używalne (wada tej serii wyłamują się tysiące przypadków na forach - Asus uszkodzenie mechaniczne do widzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ),
  • Odpowiedz
@xandra: Nie z bajkami, po prostu obiektywnie chce spojrzeć na każdą opcji, ale jest to trudne w tym przypadku. Własnie zawsze to tak wygląda zamiast argumentów za i przeciw, fani apple wszystko wychwalają co zrobi apple a anty fani przeciwnie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz