Wpis z mikrobloga

Udało mi się złożyć tego bydlaka. Jestem z siebie dumny, bo na pudełku piszą o 11 latach +, a mi zajęło tylko trzy dni. Pewnie drugie tyle będą mnie boleć opuszki palców.

Nic nie stuka jak jeździ oprócz silnika, możliwe że to już wersja z lepszą instrukcją (xD), lub wyjątkowo dobrze złożyłem.

Główne zarzuty mam do samej instrukcji, są momenty gdzie włożenie jednego klocka zajmuje jedną stronę, a parę etapów później, musiałem się zastanawiać gdzie dany element będzie pasować - bo użycie 16 klocków zostało skompresowane na jednej kartce. Mimo posiadania ogromnej ilości wolnego miejsca, to ktoś wolał użyć 1/5 dostępnej powierzchni, oczywiście potem są obrazki na całą stronę więc się dało.

Widać, że kilka różnych osób robiło etapy, a potem zostało to złączone bez większej kontroli jakości, która by to ujednoliciła. Nie tylko w instrukcji, ale i w samym fizycznym składaniu. Jasne, pasuje tutaj wszystko i nie ma większych trudności z złożeniem, jednak niektóre etapy są bardziej przejrzyste niż inne. Nie było problemu by składać całe segmenty intuicyjnie tylko zerkając na instrukcje, a potem trafiały się takie, gdzie każdy krok analizowałem, bo co chwila było np. niezaznaczone obracanie klocków razem z dokładaniem innych, co mieszało mi w głowie.

Oprócz tego to strasznie bezsensowna jest aplikacja lego, dawno takiego niepotrzebnego syfu nie widziałem. Zeskanowałem qr kod, ściągnęło dane i pokazała mi się taka sama instrukcja jak przede mną. Liczyłem na model jakiś 3d jak w innych aplikacjach, że będę mógł obracać jak chce i pomagać sobie jak utknę. A takiego! Nie można nawet dobrze przybliżyć, bo obrazki są w słabej jakości. Już lepiej jakby dali pdf z wektorowymi obrazami, niż takie coś.

Zestaw się dobrze prezentuje, płynnie jeździ lecz jak dla mnie cała ta zabawa z przekładniami i skrzynią trochę na pokaz, ale pewnie takie zestawy technics są - mój pierwszy powyżej 2500 klocków. Mam nadzieję, że wszystko dobrze złożyłem, a tego kto wymyślił te naklejki to bym lał bakłażanem po twarzy. ( _)

#lego
Wapniak - Udało mi się złożyć tego bydlaka. Jestem z siebie dumny, bo na pudełku pisz...

źródło: comment_1606749503mMUAbVxlL0fd05W3C9XqME.jpg

Pobierz
  • 13
@CantRest: dla tego modelu jest tylko zwykła (teraz w sumie zauważyłem, że jest podpisana pdf, więc fajnie, że wrzucili tam skompresowane obrazki), dla niektórych tylko są 3d z tych co widziałem :<

@maciejg: tak jak kolega Ci wyżej podrzucił, trafiłem na to jak szukałem filmiku ze składaniem, ale już po tym momencie, u mnie było ok bo po prostu wepchnąłem tak samo jeden i drugi. Jakby tak skakało to bym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciejg: nawet nie wiesz jak ja się #!$%@?łem kiedy wszystko złożyłem, właśnie dokładnie z instrukcją a tu taki babol, że trzeba było wszystko rozłożyć i znów na nowo. Ale wystarczy zrobić to zgodnie z tym co na filmiku i działa idealnie