Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? obecny rynek pracy dla programistów.
Wchodzę sobie na dowolne ogloszenie z tytułem "Programista XX" gdzie XX to Java, Python, C# itp
A tam #!$%@? wymagania dodatkowe na przykład:
- Javascript
- Docker
- Jakiś terraform
- Jakiś #!$%@? kubernetes
- AWS, Azure
- Linux
- Sieci
- Security
- Redis
- Redux
- Angular,VUE, REACT

I to wszystko za marne 10k netto.
Nosz #!$%@? pracodawcy zdecydujcie się czy szukacie EKSPERTA w danej dziedzinie czy devopsa który liznął każdy z tych tematów. Po #!$%@? mam mieć 3 lata doświadczenia w AWS skoro do większości przypadków użycia w waszej gównofiremce idzie to ogarnąć w 2 dni?
Wymieniacie wszystkie technologie jakich używacie i szukacie człowieka który akurat wszystkie zna.

A potem takie omnibusy wysrywają #!$%@? kod którego nie da się ogarnąć no ale oni są DevOps przecież i Agile i w ogóle !

#programista15k #programowanie #pracait #devops #bekazpodludzi #bekazhr
  • 24
no ale to chyba jest powszechnie wiadomo, że nikt nie spełnia tych wymagań w 100% i można spokojnie aplikować


@zwei: taaa i potem HR i managiery płacza ze dosatali po 100cv na ogloszenie i kiedy to przerobic i porozmawiac i zajmuja tobie czas i sobie.
- Docker
- Linux
- Redis

Myślę, że ciężko znaleźć programistę, który NIE umie tych rzeczy

- Jakiś terraform
- Jakiś #!$%@? kubernetes
- AWS, Azure

szukają devopsa po taniości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak serio, to może poza podstawową znajomością jakiegoś clouda to są myślę rzeczy stricte devopsowe i faktycznie bezsensowne w ogłoszeniu dla stricte programisty

- Security
- Sieci

Zależy w jakim scope

- Redux
@Scaab: Ja wiem, że ty piszesz bajty, ale jak już pytasz to odpowiem. Wymagania na konkretne stanowisko programistyczne zazwyczaj wymagają obsługi kilku różnych narzędzi. Programujesz X i do tego potrzebujesz IDE, a wraz z nim 2-5 różnych jego elementów, które są niby integralną częścią programowania na X, ale trzeba wyróżnić, żeby było wiadomo na co będzie nastawiona praca. Pewnie będzie do tego używany jakiś framework albo kilka. Do tego do wymagań
- Jakiś terraform

- Jakiś #!$%@? kubernetes

- AWS, Azure


szukają devopsa po taniości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio, to może poza podstawową znajomością jakiegoś clouda to są myślę rzeczy stricte devopsowe i faktycznie bezsensowne w ogłoszeniu dla stricte programisty


@JeremiaszKlakson: można pisać operatory do openshifta sięc to tez tak nie do konca