Wpis z mikrobloga

Jaką wskazówkę/dobrą praktykę szczególnie rekomendujecie w przypadku jazdy na nartach?
W tamtym roku po 12 latach jazdy na desce przeskoczyłem na narty i to był strzał w dziesiątkę. Jeszcze zanim zacząłem jeździć na desce, jeździłem też na nartach ale nie jakoś dużo. Niemniej jednak ten przeskok z deski na narty wyszedł mi całkiem dobrze, bo po podpatrzeniu znajomych(a niektórzy śmigają na prawdę rewelacyjnie) byłem w stanie dotrzymać im tempa oraz schodzić na krawędzie. Jednak oczywiście technika nie jest idealna. W tym sezonie chce wziać jakiegoś instruktora na kilka godzin, aby zwrócił uwagę na boje błędy. Niemniej jednak chętnie posłucham waszych wskazówek, bazujących na waszym doświadczeniu.

#narty #sportyzimowe
  • 7
@pepepanpatryk: Przyglądaj się narciarzom którzy dobrze jeżdżą. Staraj się podobnie ustawiać pozycję. I niech ktoś Cię nagra jak jedziesz kilka zakrętów z przodu i z tyłu. Zobaczysz co robisz dobrze ,a co źle.
@pepepanpatryk jako instruktor stwierdzam ze rozsądny z ciebie narciarz. Wez kilka lekcji(chociaz) tak jak planujesz. Mam nadzieje ze trafisz na dobrego doswiadczonego instruktora ktory wylapie niuanse ktore czssem są kluczowe w technice. Mozesz tez poprosic instruktora zeby cie nagral zebys troche ogarnąl swoją pozycję i ruchy nie tylko z opisu.
Jak cos pisz na priv do mnie. Ucze od ponad 25 lat. Chetnie pomogę
@odislaw: Dziękuję. Jak coś to się odezwę. Co do instruktora to brat już mi załatwił takiego z którym był w Alpach. Straszy pan ale z tego co brat mówił to na tym wyjeździe co byli wspólnie to bardzo dużo się od niego nauczył. No i ciężko było mu dotrzymać tempa - mam na myśli kondycję :)