Wpis z mikrobloga

@TatoAktywny: Pięciu lat? Pierwsze mieszkanie kupowałem w 2012 roku, już wtedy wszystko miało jebnąć w ciągu max roku według internetowych ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobra. Zaraz dowiesz się od wykopowych ekspertów, że zaraz wszystko jebnie i będzie korekta o minimum 50%.

Od tych samych ekspertów, którzy to powtarzają od dobrych pięciu lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TatoAktywny: no i już się dzieje, na razie mamy rekordowy rozstrzał między cenami ofertowymi a transakcyjnymi, co zwiastuje pojawienie się mocnych spadków. Ostatni trend spadkowy trwał ponad 6 lat, a ten kryzys jest znacznie silniejszy,
no i już się dzieje, na razie mamy rekordowy rozstrzał między cenami ofertowymi a transakcyjnymi, co zwiastuje pojawienie się mocnych spadków.


@SzitpostForReal: Fajny ogólnik. To ja dla odmiany dam konkret.

Rynek pierwotny dla 17 największych miast to rozstrzał 6,18%.
W Q2 2007 było to 13,88%.
Q3 2009 - 10,66%
Q1 2014 - 8,17
W zasadzie cały 2014 rok to 7-8%

I gdzie te rekordy?
zanim błyśniesz jak woda w klopie to porównaj sobie ceny indeksowane inflacją, bo prawdziwe dno cenowe było około połowy 2013 roku.


@SzitpostForReal: Zakup tamtego mieszkania w 2012 roku miał być rzekomo wielkim błędem bo rynek się sypie, kredyty polecą w kosmos itd. W rzeczywistości mieszkanie jest już spłacone od kilku lat i na dodatek zyskało na wartości prawie połowę. Na szczęście nie posłuchałem wtedy takich pseudo ekspertów jak ty, bo bym
@gryfik1989: Parę dni temu negocjowałem cenę segmentu w Warszawie. 180m + 70m użytkowego poddasza. Cena wyjściowa jak za 110m mieszkania w tej samej dzielnicy tylko trochę lepszej lokalizacji niż ten segment. 1,5% wynegocjowałem. Może można było minimalnie więcej ale o 15% czy 10% mniej nie było mowy
Zakup tamtego mieszkania w 2012 roku miał być rzekomo wielkim błędem bo rynek się sypie,


@psylo: a co mnie obchodzi co jacyś kolesie mówili tobie 8 lat temu, skoro nie potrafili tego logicznie uzasadnić

Pytanie poboczne - przy rozmowie twarz w twarz też tak próbujesz obrażać ludzi, czy tylko w internecie taki z ciebie bohater? Trochę więcej kultury, nie jesteś u siebie w domu.


@psylo: mam dosyć kłamstwa i naganiaczy,
w danych NBP, w 3Q 2020 w 7 największych miastach masz rozstrzał wynoszący prawie 15%, a dla samej Warszawy wynosi on ponad 17,5%.


A to ciekawe co piszesz. w Q3 najwyższy rozstrzał masz w Gdyni - 13.91%. W Warszawie jest to 5.13%.

Z ciekawostek - również w Q3 W Rzeszowie i Opolu cena m2 transakcyjna byłą wyższa niż cena ofertowa.

Właśnie według danych NBP. Więc proszę grzecznie - nie kłam.

Poza tym
A to ciekawe co piszesz. w Q3 najwyższy rozstrzał masz w Gdyni - 13.91%. W Warszawie jest to 5.13%.

Z ciekawostek - również w Q3 W Rzeszowie i Opolu cena m2 transakcyjna byłą wyższa niż cena ofertowa.

Właśnie według danych NBP. Więc proszę grzecznie - nie kłam.


@TatoAktywny: pokaż mi jak to liczysz, bo dla mnie jesteś albo naganiaczem oszustem, albo jesteś tak głupi, że nie potrafisz policzyć procentowej różnicy między
pokaż mi jak to liczysz, bo dla mnie jesteś albo naganiaczem oszustem, albo jesteś tak głupi, że nie potrafisz policzyć procentowej różnicy między ceną ofertową a transakcyjną.


picrel. Q3 2020 wg. NBP

zarówno matematyka jak ironia nie wychodzą tobie za dobrze, mieszkania są przewartościowane z powodów makroekonomicznych, a nie dlatego, że w Polsce pojawiło się nagle wiele milionów osób będących stać na mieszkanie. Od kilku lat ponad połowa transakcji to popyt inwestycyjny,
Pobierz T.....y - > pokaż mi jak to liczysz, bo dla mnie jesteś albo naganiaczem oszustem, al...
źródło: comment_1606486940toR5xbZcXPOYFCf6ZYbscL.jpg
picrel. Q3 2020 wg. NBP


@TatoAktywny: i wszystko jasne, podajesz ceny z rynku pierwotnego. Dla twojej wiadomości, tych cen nie używa nikt kompetentny w analizach, ponieważ deweloperzy są w stanie zawyżać ceny transakcyjne poprzez dodawanie darmowych komórek lokatorskich/miejsc parkingowych/agd/aut/itp. Tak właśnie dzieje się teraz i tak działo się na początku ostatniego kryzysu, kiedy to deweloperzy robili wszystko żeby przypadkiem nie zmniejszyć cen ofertowych.

Tak. Masz rację. Dekada w branży i kilkaset
i wszystko jasne, podajesz ceny z rynku pierwotnego.


Oczywiście, że podaję. O czym napisałem na samym początku.
Rynek wtórny tutaj akurat jest mało miarodajny z przynajmniej dwóch względów:
1) Czynnik emocjonalny przy ustalaniu ceny ofertowej
2) Dużo większa elastyczność negocjacyjna.

W skrócie - Heniek z Krysią w większości przypadków mają w pupie czy dostaną kilka/naście/dziesiąt tysięcy mniej na sprzedaży nieruchomości.
Z drugiej strony na rynku pierwotnym już to tak nie działa. Jest
Pobierz T.....y - > i wszystko jasne, podajesz ceny z rynku pierwotnego. 

Oczywiście, że p...
źródło: comment_1606491335Yt2hVYEZAECarfHyakdjmE.jpg
@TatoAktywny: poraża mnie Twoja niewiedza i arogancja, ale to pewnie jakaś wersja efektu dunninga-krugera. Nie potrafisz odpowiedzieć na moje proste argumenty, a na pozostałe tworzysz wysryw słów który ma udowodnić, że jesteś kompetentny, a jesteś tylko sprzedawcą naganiaczem kłamiącym na forum internetowym.

Szkoda mojego czasu na ciebie, na koniec wkleję wykres cen nieruchomości indeksowany inflacją który pokazuje, jak złą decyzją była decyzja o zakupie na górce w 2007 roku. EOT.
Pobierz SzitpostForReal - @TatoAktywny: poraża mnie Twoja niewiedza i arogancja, ale to pewni...
źródło: comment_16064919628p3BzXrqORSonimJloSRoP.jpg
poraża mnie Twoja niewiedza i arogancja, ale to pewnie jakaś wersja efektu dunninga-krugera. Nie potrafisz odpowiedzieć na moje proste argumenty,


A jednak nie zakończę.
Na który argument nie odpowiedziałem?

A może dla odmiany Ty odpowiesz na moje argumenty, że rozjazd cenowy wcale nie jest taki ogromny a do rekordowych wyników daleko?

a na pozostałe tworzysz wysryw słów który ma udowodnić, że jesteś kompetentny, a jesteś tylko sprzedawcą naganiaczem kłamiącym na forum internetowym.