Wpis z mikrobloga

@zwei: sortuje liczby w tabeli (macierzy), chciałbym, żeby w każdym wierszu były posortowane rosnąco, nie rozumiem samego etapu sortowania w warunku mam że jeśli element w tabeli o jeden większy jest mniejszy to chciałbym aby zamieniły się miejscami i wykonywały to do momentu aż osiągnę cel
@wojak142 primo, wypisujesz macierz przed sortowaniem więc skąd wiesz że nie działa. Secundo, ten kod na pewno niczego nie sortuje. Tertio, zdefiniuj porządek w macierzy (tzn. w jaki sposób ma sortować).
@wojak142 czyli sortowanie bąbelkowe (ano, tak się nazywa niezależnie od posiadania lub nie, bąbelka :)). Proponuję wkleić na stronę gdzie widać formatowanie, bo to się czyta delikatnie mówiąc bardzo źle. Póki co nie wiem dlaczego masz trzy tablice. Czy liczby mają być sortowane w obrębie całości czy tylko w tych grupach dziesieciu elementów.

Edit, ok przeczytałem. Sortujesz całość. Metoda jest ok, choć mało optymalna. Jeśli to w celu nauki, to co sie
@wojak142 a. No to faktycznie brak jednej pętli. Przykład, niech wiersz ma: 6 4 3 5
Po przejsciu petli bedzie: 4 3 5 6 (jeśli dobrze w głowie skompilowalem ;)) Wpisz sobie proste dane do tablicy i zobacz co się dzieje. Wypisz też może zawartość po sortowaniu.
@wojak142: sortowanie bombelkowe wymaga n iteracji przez m elementów a ty masz jeszcze z macierzy. Musisz mieć 3 pętle.
W ogóle to radzę zrobić funkcję mySort, która przyjmie adres tablicy do posortowania oraz liczbę elementów w tej tablicy. wywołasz tą funkcję 3 razy dla każdego wiersza macierzy. Kod będzie 20.3 razy łatwiejszy do zrozumienia.