Wpis z mikrobloga

@MackaCthulhu: Co to znaczy "często", nie wiem czy kiedykolwiek był użyty w innym celu XD

Oczywiście cel =/= efekt, bo jak mawiał mój człowiek Paracelsus: wszystko jest obraźliwe i nic nie jest obraźliwe - zależy to tylko do tego, jak bardzo zapłakaną i obrażalską cizią się jest (czy jakoś tak).
  • Odpowiedz
@genocidegeneral: bądź co bądź boomer wcale nie jest określeniem obraźliwym, jest to nazwa pewnej grupy społecznej, którą #!$%@? narzekanie na młodzież i tym podobne.

Tak jakbyś powiedział że "skinheady" to obraźliwe słowo, a to tylko nazwa subkultury.

Nazywanie rzeczy po imieniu nie musi być od razu obrazą.
  • Odpowiedz
@PietrekBoski: No było, dopóki jakieś gimby nie zaczęły wypisywać "ok boomer" mając na myśli "dobra dziadek zamknij mordę i leć na plażę przyzwyczajać się do piachu".

Oczywiście słowo "obraza" to nieco przesada, ale ostatnimi czasy chyba nikt nie używa tego określenia w sposób pozytywny czy choćby neutralny tylko tak jak napisałem wyżej.
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: Stulejarz młodzieżowym słowem roku 2020? Przecież to określenie jest stare w uj, powstało z kilkanaście lat temu na słynnym forum F23, wyciągnięte do mainstreamu głównie poprzez chany, no i Wykop.
Co za dinozaury siedzą w tym PWN xD
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: no bo julka albo stulejarz sa fajne bo sa smieszne, memiczne, gorzej jak zjeby roznego rodzaju zaczynaja przepychac memowe okreslenia do mainstreamu, takie jak np. incel ktore stalo sie dla feministek okresleniem na kazda osobe, ktors krytykuje feministki, podobnie jak julka i julka z twittera, to bylo smieszne do momentu az prawaki zaczely to forsowac ZEBY LEWAKOW DUPA BOLALA. Na szczescie poki co stulejarz nie jest forsowany przez jakichs #!$%@?
  • Odpowiedz
@RoMaN_MiKLaS:

2008 albo i wcześniej


Na pewno wcześniej, obstawiałbym gdzieś 2002-2007.
Forum F23 to był zalążek całego polskiego trollnetu, pierwsze w historii polskiego internetu forum skupiające wszelkiej maści przegrywów, prawiczków, stulejarzy. To był początek całej tej undergroundowej, incelskiej subkultury która dzisiaj już od paru lat jest w mainstreamie. (eh wplatam angielskie słówka do wypowiedzi niczym rasowa Julka xD)
Tak więc to co znalazłeś można nazwać względnie nowym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@MackaCthulhu: mam wrażenie że realna walka toczy się między słowem chwastfood i dziaders na prestiżowe stanowisko najbardziej #!$%@? słowa wymyślonego tylko po to żeby nie wygrało słowo najbardziej popularne xd
  • Odpowiedz