Wpis z mikrobloga

Tak jak i pare innych osób tutaj czekam na reverb g2 od xkomu, teraz znowu zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej było by wziąć tego questa. Podobno przez głupie ułożenie kamer, gogle od hp w ogóle nie wykrywają kontrolerów kiedy ręce są w zwykłej wyprostowanej pozycji (), (pomijając że potrzebne jest też odpowiednie oświetlenie i nietypowe akumulatory 1.5v).
Nigdy w życiu nie miałem żadnych gogli i zastanawiam się, czy to zepsute śledzenie będzie bardzo odczuwalne dla zwykłego człowieka. Czy jednak ten headset nadaje się tylko dla fanów symulatorów? Myślicie że będzie można bez problemów grać w gry zręcznościowe, jak np. w ten popularny beat saber?
#vr #reverb
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@blackbird filmy tego niemca o reverb g2 oglądałem już 3 miesiące temu, już wtedy było widać że coś jest z nim nie tak, teraz kiedy pojawiło się już więcej recenzji, każdy wie że jest opłacany przez hp
  • Odpowiedz
@Dilldo_Baggins: Stary, wiesz - myk jest taki, że G2 to bardzo specyficzny headset do bardzo konkretnych zastosowań. Głównie symulatory, gdzie i tak używasz zewnętrznych kontrolerów, ale chcesz mieć super jakość obrazu, żeby móc przeczytać np. napisy na zegarach w samolocie. Jeżeli natomiast chcesz po prostu mieć VR, żeby pograć w beat saber to oczywiście, że lepszy będzie Quest. Sam pół roku temu stałem przed wyborem G1 czy Q1. Wziąłem Q1, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@popo_von_kox dla piwniczanych pilotów, G2 to bez wątpienia najlepsza opcja. Zastanawiam się tylko jak ten headset sprawdzi się w grach w których używa się kontrolerów, które są przecież sprzedawane razem z nim, więc teoretycznie ktoś tam powinien zakładać, ze ludzie z tych kontrolerów będą korzystać
Mi bardziej zależy na tym żeby pograć w nowego Half Life-a w najlepszej możliwej jakości, ale innymi grami też nie pogardzę i mam nadzieję że tracking nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dilldo_Baggins: tu gość ładnie pokazuje jak wygląda sytuacja z trackingiem o tu i za tą cenę to powinno wyglądać przynajmniej tak jak Queście lub Rifcie S. Do tego trzeba dokupić specjalne akumulatorki plus ładowarka :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dilldo_Baggins: gram na Q2 w Alyx i grafika jest wyśmienita ale to nie jest fotorealistyczna gra. Mam RTX 2060 super i wszystko ustawione ma max. Nie miałem nigdy Reverba w rękach, mogę jedynie powiedzieć, że kontrolery z questa są niezawodne. Wiadomo, jak sięgniesz za siebie to ich nie widzi bo kamery są na goglach, ale w zasięgu 180 stopni działają perfekcyjnie. Do tego nie potrzeba zbyt wiele światła by je śledziło.
  • Odpowiedz