Wpis z mikrobloga

Gdy rozpoczynałem akcje #zbieramnatesle, wyznaczyłem sobie cel uzbierania 270 000 PLN na zakup Tesli. Szczerze mówiąc, myślałem, że zajmie to jakieś minimum 3-4 lata. Tymczasem ta kwota uzbierała się w 551 dni, z "małą" pomocą Elona i jego pracowników.

na ten moment mój google docs mówi mi, że bieżąca wartość moich akcji to:

270,097.93 PLN ( ͡ ͜ʖ ͡)

tak jak jednak pisałem ostatnio...

TO NIE KONIEC TEJ AKCJI

bowiem, w między czasie zaktualizowałem target z 270k PLN na 330k PLN. Wcześniejszy niższy target bazował na cenie amerykańskiej, bez polskiego podatku VAT. Obecny też nie jest dokładny, bo Modelu Y nadal do polski nie da się zamówić i bazuje na cenie Modelu 3, oraz różnicy pomiędzy tymi różnicami na innych rynkach. Cel 330k też nie jest ostateczny... bowiem jeszcze w sumie będę musiał uwzględnić podatek belki... którego na ten moment musiałbym zapłacić: 197,24 Bombelków (1 bombelek = 500zł). W następnych wpisach cel będzie zawierał też już wyliczenia na podatek :)

Do tego wpisu nie wołam ludzi, bowiem nie dokupiłem w między czasie żadnych akcji. Generalnie pomyślałem, że kilka osób może zainteresować, że "teoretycznie" kwota została już uzbierana ;)

Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 2005 (+43)
Liczba osób, które chcą być wołane do kolejnych wpisów z update'ami: 559 (+364)


#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
Pobierz anonimowy_programista - Gdy rozpoczynałem akcje #zbieramnatesle, wyznaczyłem sobie ce...
źródło: comment_1606328382na6KaqFHSDLR6LccH1P2br.jpg
  • 158
@eMDeeM: mam złe doświadczenia z pożyczaniem komuś... kiedyś bawiłem się w inwestowanie na różnych społecznościowych serwisach pożyczkowych.... Pewnie troche coś innego miałeś na myśli, ale generalnie i tak to by mnie to nie bawiło.

90% satysfakcji z "osiągnięcia" tych zysków pochodzi w moim przypadku z tego, że wspieram ideę, którą naprawdę lubię i która mnie interesuję i którą chcę popularyzować.

Jak bedzie można, będę na pewno inwestował w SpaceX, bo podróże
@anonimowy_programista: Mam na myśli głównie prywatne pożyczki inwestorskie na 12 do 24 miesięcy dla firm, które realnie są w stanie zagwarantować Ci zwrot kapitału i spore odsetki dając przy tym zabezpieczenie w postaci zbywalnych nieruchomości wartych minimum dwukrotność wartości pożyczki. Zabezpieczając się oczywiście na hipotekach, przewłaszczenie, 777. Wszystko oczywiście notarialnie. Taka inwestycja może przynieść Ci 15-20% zysku rocznie. Znam ludzi którzy dają nawet na 36% rocznie a nawet i 5% miesięcznie.
jak możesz to podaj zatem chociaż przykład takiego newsa


@anonimowy_programista: z głowy to chyba tylko Luckin Coffee (LKNCY)

No ale to nie "jakiś news" tylko jeden z największych fraudów giełdowych od czasów Theranosa (ale imho Nikola dość szybko odebrała ten tytuł :) )

On April 2, management said that it was investigating reports that senior executives and employees fabricated transactions totaling $310 million (or 2.2 billion RMB).

It also urged investors
@eMDeeM: Ja dostałem propozycje na inwestycje w nieruchomości z 7.9% brutto zwrotu. Pewnie już przemielone przez 10 pośredników gdzie dla mnie były by ochłapy ( ͡° ͜ʖ ͡°)