Wpis z mikrobloga

Siema mirki kochane, pytanko ()
Jakos od 6 miesiecy ucze sie poważnie (czesto po 10h dziennie w wyniku pandemii) Ruby on Rails, przerobiłem kursy z Codeacademy, Udemy, zrobilem portfolio w ktorym umiescilem 4-5 projektow z kursow i je zmodyfikowalem pod siebie. Do tego kilka filmikow na temat frontendu co by to jakos wygladalo.

Jak szukac pierwszej pracy w tym jezyku? Na polskich stronkach widze malo ofert, głownie seniorzy. Linkedin? Jakies grupy na fejsie/fora rubinkowe? Bardzo spodobala mi sie ta technologia, a jest to moj pierwszy raz z programowaniem. Jak dalej sie rozwijac w tym kierunku? Nie ukrywam ze zalezy mi by jak najszybciej znalezc prace bo bida zaczyna klepac (). Jakies polskie firmy polecacie? Czy od razu na zachod sie pchac?

W miedzyczasie przerobilem podstawy front endu (html, css, js, jquery, es6, sass), bazy danych (sqlite, postgres), podstawy testów w Rspecu i Capibarze, do tego podstawy API, Git i Heroku. Na plus mam tez to ze jestem native po angielsku.


#rails #ruby #programowanie #programista15k #rubyonrails
  • 12
oj, na prawde jest az tak zle obecnie? myslalem ze praca jako junior to entry level


@tmtmp3: nie obraź się, ale ludzi po kursach z Udemy jest dużo i jest w czym przebierać, więc nie jest tak że wszyscy czekają na Ciebie z otwartymi ramionami, zwłaszcza teraz w czasie pandemii kiedy niektóre firmy dostały sraczki. Uczestniczyłem sporo w rekrutacjach i naprawdę przy stanowisku stażysty/juniora można było wybrać sobie perełkę spośród tłumów
@fefler: uczylem sie sam, zdalem FCE w gimnazjum a potem pracowalem jako menadzer esportowy, mieszkalem w niemczech, korei, UK i Turcji wiec musialem szybko łapać :)
@KrzysztofKrawczyk: moglbym sie odezwac do ciebie na pw? jestem samoukiem i mam kilka pytan, nikt z moich znajomych niestety nie siedzi w branzy, a mam kilka takich pewnie banalnych pytan ktore mi duzo rozjasnia. dzieki za merytoryczny komentarz, bardzo mi milo ze ci sie
@tmtmp3: startowałem niedawno do kilku ofert pracy i chcieli mnie m.in. w jednej potencjalnej pracy, jako RoR deva. koniec końców poszedłem gdzie indziej (umiem parę języków, całkiem innych niż ruby i język wymagany w ofercie nie miał dla mnie większego znaczenia) bo dostałem świetne warunki ale to bynajmniej nie znaczy, że ruby umiera